POWRÓT
     2013-05-03 00:00:00

3 Maja: premier Tusk pobiegł w Biegu Konstytucji.


5-kilometrową trasę pokonał w niecałe 25 minut. - Patriotyzm dziś to dobre wychowanie dzieci - mówił Donald Tusk, którego do udziału w imprezie zaprosiły matki pierwszego kwartału.

Bieg Konstytucji 3 Maja w Warszawie przyciągnął ponad 2,5 tys. biegaczy. Wśród nich znalazł się premier, zaproszony przez matki pierwszego kwartału. - Na znak pełnej zgody możemy wspólnie pobiec i pomaszerować - powiedział Donald Tusk.

Nawiązał też do osobistej historii sprzed lat. - Ja pierwszy raz obchodziłem święto 3 maja biegając w 1979 roku w Gdańsku, bo goniła nas milicja i trzeba było szybko biec - wspominał.

Premier pokonał 5-kilometrową trasę dokładnie w 24 minuty i 26 sekund. - Jak na ludzi w pewnym wieku i uprawiających pewien zawód to chyba nie najgorzej - żartował już na mecie. Dodał, że stara się biegać 3 razy w tygodniu i namawia wszystkich do aktywności fizycznej./premier.gov.pl/

ODWIEDŹ PROFILE: Donald Tusk


 ZOBACZ PROFIL:
 

  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION