POWRÓT
     2015-04-30 00:00:00

34 zarzuty dla oszusta.


Chorzowscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zakończyli postępowanie przeciwko oszustowi, który wyłudzał kredyty na zakup sprzętu elektronicznego. Mężczyzna w tym celu posługiwał się danymi swoich sąsiadów. Zarzucono mu zaciągnięcie 34 pożyczek na blisko 50 tys. złotych.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą chorzowskiej komendy prowadzili sprawę wyłudzeń kredytów na zakup sprzętu elektronicznego w systemie ratalnym przez internet. W toku kilkumiesięcznego postępowania śledczy ustalili, że 26-latek zaproponował swoim sąsiadom podpisanie umowy z operatorem telewizji kablowej. W tym celu potrzebował ich dowodów osobistych. Mężczyzna faktycznie umowy załatwił, jednak „przy okazji” zaciągnął na trzech swoich znajomych pożyczki na zakup laptopów i telefonów komórkowych. Gdy zaczęły przychodzić do pokrzywdzonych wezwania do zapłaty za sprzęt, którego nigdy nie kupili, sprawa została zgłoszona policjantom.

Oszust w ten sposób wyłudził towar o wartości około 50 tys. złotych. Do przestępczego procederu wrócił w ubiegłym roku tuż po wyjściu z więzienia, gdzie odbywał karę za podobne czyny. Teraz wrócił za kraty. Za oszustwa będzie odpowiadał w warunkach recydywy, więc grozi mu nawet 12 lat więzienia.

(KWP w Katowicach / mg)

/fot.redakcja//policja.pl/  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION