POWRÓT
     2015-04-02 00:00:00

7 cudzoziemców naruszających przepisy i poszukiwany Polak w rękach Straży Granicznej.


7 cudzoziemców naruszających przepisy i poszukiwany Polak w rękach Straży Granicznej.

Ujawnienie 7 cudzoziemców naruszających przepisy i zatrzymanie Polaka poszukiwanego listem gończym to efekt działań funkcjonariuszy Śląsko – Małopolskiego Oddziału Straży Granicznej w ciągu ostatnich dwóch dni.

Podczas kontroli legalności pobytu przeprowadzonych w Cieszynie, Chyżnem i Miechowie ujawniono dwóch Mołdawian, Turczynkę i obywatela Rumunii. Mołdawianie wykorzystywali posiadane wizy w celu innym niż deklarowali podczas składania wniosku wizowego. Obaj na podstawie wydanych przez Straż Graniczną decyzji administracyjnych zostali zobowiązani do powrotu. Podróżująca po Polsce Turczynka posiadała przy sobie jedynie węgierską kartę pobytu. Kobieta została ukarana mandatem oraz pouczona o zasadach przebywania i poruszania się po terytorium państw Schengen. Kontrolowany obywatel Rumunii był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości celem odbycia kary pozbawienia wolności. Cudzoziemiec został przekazany funkcjonariuszom Policji.

Handlujący na targowisku w Gorlicach Bułgar nie posiadał wpisu do ewidencji działalności gospodarczej. Za to wykroczenie został ukarany mandatem.

Na lotnisku w Katowicach – Pyrzowicach obywatelce Ukrainy odmówiono wjazdu do Polski. Cudzoziemka nie posiadała dokumentów uzasadniających cel i warunki pobytu w Polsce.

Powracających z Norwegii obywatela Uzbekistanu i Polaka zatrzymali funkcjonariusze Straży Granicznej na lotnisku w Krakowie – Balicach. Polak, który został deportowany z Norwegii (odsiadywał wyrok w tamtejszym więzieniu), okazał się osobą poszukiwaną w Polsce. Mężczyzna został skazany przez polski sąd za kradzież z włamaniem na 1,5 roku pozbawienia wolności. Natomiast Uzbek, który wykorzystał posiadaną przez siebie wizę z prawem do pracy niezgodnie z przeznaczeniem (pobyt turystyczny), otrzymał decyzję zobowiązującą go do powrotu.


/sm.strazgraniczna.pl/  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION