POWRÓT
     2015-02-24 00:00:00

7 cudzoziemców naruszyło przepisy.


W ostatnich dniach funkcjonariusze Śląsko – Małopolskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili 7 cudzoziemców naruszających obowiązujące w Polsce przepisy.

Kontrole legalności pobytu cudzoziemców przeprowadzone w Przysieczy, Tarnowie, i Knurowie doprowadziły do ujawnienia czterech obywateli Ukrainy. Trzech z nich wykorzystywało posiadane przez siebie wizy z prawem do pracy w Polsce niezgodnie z ich przeznaczeniem (wyjazd do pracy do Czech). Czwarty Ukrainiec posiadał zezwolenie na przekraczanie granicy w ramach małego ruchu granicznego (MRG), a przebywał poza strefą przygraniczną. Na mocy wydanych decyzji administracyjnych cudzoziemców zobowiązano do powrotu.

W wyniku kontroli przeprowadzonych na targowiskach miejskich w Mysłowicach i Szczucinie Straż Graniczna ujawniła Bułgara i Rumuna, którzy handlowali bez wymaganego zgłoszenia do ewidencji działalności gospodarczej. Mężczyźni zostali ukarani mandatami.

Na lotnisku w Katowicach – Pyrzowicach obywatelce Ukrainy odmówiono wjazdu do Polski. Cudzoziemka nie posiadała dokumentów uzasadniających cel i warunki pobytu w Polsce.

/sm.strazgraniczna.pl/  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION