POWRÓT
     2013-04-09 00:00:00

„Rozegraj miasto” – gra edukacyjna o konsultacjach społecznych.


Już w najbliższy czwartek, w Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń odbędzie się inauguracja gry planszowej wydanej przez Urząd m.st. Warszawy - „Rozegraj miasto”.

Gra planszowa „Rozegraj miasto” jest materiałem edukacyjnym wydanym przez stołeczny ratusz. Jej celem jest pobudzenie postaw obywatelskich i rozwój kompetencji społecznych wśród młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej. Głównym założeniem twórców jest przekazanie podstawowych informacji o konsultacjach społecznych a także zachęcenie do uczestniczenia w procesach konsultacyjnych związanych ze sprawami ważnymi dla mieszkańców stolicy.

Metoda gry pozwala na aktywne poznawanie technik prowadzenia konsultacji społecznych. Uczniowie wcielają się w przedstawicieli różnych grup interesów, ucząc się negocjowania swoich stanowisk i osiągania optymalnego dla wszystkich stron rozwiązania. Dowiadują się, w jaki sposób podejmować współpracę z władzami oraz innymi uczestnikami życia publicznego, a także zyskują wiedzę na temat zasad owocnej dyskusji, formułowania skutecznych argumentów i wyrażania ich na forum. Gracze wcielają się w mieszkańców miasta (mieszkaniec proekologiczny, prorodzinny i probiznesowy) oraz we władzę, aby wspólnie decydować o kierunkach rozwoju ich miejscowości wykorzystując mechanizm konsultacji społecznych.

Warszawscy nauczyciele oraz osoby pracujące z młodzieżą chcące otrzymać egzemplarz gry mogą pisać na adres konsultacje@um.warszawa.pl lub pobrać grę ze strony www.konsultacje.um.warszawa.pl./um.warszawa.pl/

ODWIEDŹ PROFILE: Warszawa


 ZOBACZ PROFIL:
 

  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION