POWRÓT
     2013-11-10 00:00:00

Akcja Bezpieczniej na motorowerze zakończona.


W sobotę, 9 listopada 2013 roku, w sali konferencyjnej na Zamku Piastowskim w Raciborzu odbyła się akcja „Bezpieczniej na motorowerze”, mająca na celu poprawienie umiejętności oraz powiększenie wiedzy w zakresie bezpiecznego poruszania się na motorowerze, a także zachęcenia młodzieży do korzystania z tego środku transportu. Zajęcia obejmowały spotkanie z instruktorem jazdy oraz policjantami, którzy zdradzili różne techniki jazdy i opowiedzieli o niebezpieczeństwach czyhających na drodze. Projekt został objęty patronatem Starostwa Powiatowego w Raciborzu i Prezydenta Miasta Racibórz. W akcji wzięło udział około 45 osób.

Skierowana była przede wszystkim do osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tymi pojazdami. W ostatnim czasie wiele się słyszy o wypadkach z udziałem kierowców jednośladów. Była stworzona, by zapobiec brawurze i zwiększyć umiejętności młodych kierowców. Odbyła się w ramach „Projektu Korba”. Projekt Korba to inicjatywa skierowana do młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, którzy pragną aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym i kulturalnym swojego regionu.

Każdy uczestnik kursu po szkoleniu miał szansę na zastosowanie nowo zdobytej wiedzy w konkursie, który podsumował akcję. Osoby biorące udział w przedsięwzięciu otrzymały pamiątkowe certyfikaty, a zwycięzcy konkursu nagrody rzeczowe. Ponadto, wszyscy chętni, którzy zdecydują się na zdawanie prawa jazdy kategorii AM, dostaną zniżkę na kurs w Centrum Szkolenia Kierowców.

/fot. redakcja//zamekpiastowski.pl/  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION