POWRÓT
     2017-12-05 00:00:00

Akt oskarżenia przeciwko 11 sutenerom i kuplerom.


Prokuratura Okręgowa Warszawa – Praga w Warszawie skierowała akt oskarżenia przeciwko Mohamadowi A. oraz dziesięciu innym osobom, którym prokurator zarzuca popełnienie czternastu przestępstw związanych z wykorzystywaniem co najmniej 15 kobiet zajmujących się prostytucją w czterech warszawskich agencjach towarzyskich.


Zarzuty prokuratorskie dla sutenerów i kuplerów


Pięćdziesięciodwuletni obywatel Syrii – Mohamed A. oskarżony jest o stosowanie przemocy wobec jednej z pokrzywdzonych celem zmuszenia jej do świadczenia usług seksualnych (art. 203 kodeksu karnego) oraz wymuszenie rozbójnicze (art. 282 kodeksu karnego), polegające na nakładaniu na pokrzywdzoną kar za oddalenie się z agencji towarzyskiej bez zezwolenia oraz przyjmowanie zbyt małej ilości klientów. Oskarżony był uprzednio karany, a obecnie przebywa w zakładzie karnym.

Pozostałym oskarżonym – obywatelom polskim i ukraińskim – prokurator zarzucił czerpanie korzyści majątkowych z usług seksualnych świadczonych przez kobiety (art. 204 par. 2 kodeksu karnego) albo ułatwianie świadczenia tych usług (art. 204 par. 1 kodeksu karnego), przy czym – jak ustalono w śledztwie - osoby te z popełniania przestępstw uczyniły sobie stałe źródło dochodu (art. 65 par. 1 kodeksu karnego).

Efekty współdziałania prokuratorów z policjantami

Postawienie przed sądem wskazanych powyżej osób było możliwe dzięki kilkuletniej i intensywnej współpracy prokuratorów wydziału śledczego Prokuratury Okręgowej Warszawa - Praga w Warszawie z funkcjonariuszami Centralnego Biura Śledczego Komendy Głównej Policji.

Proceder przestępczy miał miejsce w latach 2010 – 2017 i odbywał się w mieszkaniach przy ul. Pańskiej, Dzielnej, Chmielnej oraz Bukowińskiej w Warszawie.

Większość oskarżonych w toku śledztwa nie przyznała się do popełnienia zarzucanych im czynów.

Mohamedowi A. grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, pozostałym oskarżonym kara 7 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności.

Prokuratura i Policja zgromadziła szereg dowodów, w tym dowodów rzeczowych, które pozwoliły ustalić mechanizm podziału przychodów z prostytucji oraz sposób organizacji działalności agencji.

Akt oskarżenia został skierowany 30 listopada 2017 r. do Sądu Rejonowego dla Warszawy – Woli w Warszawie.

Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa

Źródło: pk.gov.pl





















  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION