POWRÓT
     2015-04-03 00:00:00

Amerykanka i 9 Ukraińców naruszyło przepisy ustawy o cudzoziemcach.


Funkcjonariusze Śląsko – Małopolskiego Oddziału Straży Granicznej tylko w trakcie jednego dnia (02.04) ujawnili 10 cudzoziemców naruszających przepisy ustawy o cudzoziemcach.

Na szlaku komunikacyjnym w Chyżnem, podczas kontroli autokaru Straż Graniczna ujawniła Amerykankę, która przedstawiła do kontroli jedynie węgierską kartę pobytu. Cudzoziemka tłumaczyła, iż paszport pozostawiła w miejscu zamieszkania na Węgrzech. Kobieta została ukarana mandatem oraz pouczona o zasadach przebywania i poruszania się po terytorium państw Schengen.

W Rabie Wyżnej (powiat nowotarski) zatrzymano do kontroli samochód osobowy, którym podróżowała trzyosobowa ukraińska rodzina. Okazało się, iż cudzoziemcy posiadają w paszportach wizy, które zostały unieważnione przez słowackie służby graniczne. W związku z brakiem dokumentów pozwalających na legalny pobyt na terytorium Polski Ukraińcy otrzymali decyzje o zobowiązaniu do powrotu.

Kontrole legalności pobytu przeprowadzone w Tarnowie, Brzesku i w Katowicach doprowadziły do zatrzymania sześciu obywateli Ukrainy. Czworo z nich wykorzystywało posiadane wizy niezgodnie z ich przeznaczeniem, a pozostali przeterminowali pobyt na terytorium Polski. We wszystkich przypadkach wszczęto postępowania administracyjne, które zakończyły się wydaniem decyzji zobowiązujących cudzoziemców do powrotu.
/sm.strazgraniczna.pl/


 ZOBACZ PROFIL:
 

  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION