POWRÓT
     2015-04-02 00:00:00

Apel o sprawne przyjęcie zmian w Kodeksie wyborczym.


Nie można pozwolić, by trudności organizacyjne związane z procesem liczenia głosów powtórzyły się w przyszłości - napisał Prezydent RP Bronisław Komorowski w liście do Marszałka Sejmu, apelując o sprawne prace nad prezydenckim projektem nowelizacji Kodeksu wyborczego.

- Zwracam się do Pana Marszałka o objęcie szczególnym zainteresowaniem prac legislacyjnych nad projektem nowelizacji Kodeksu wyborczego w Komisji Nadzwyczajnej. Proszę również o informacje dotyczące kalendarza dalszych prac parlamentarnych nad projektem - napisał Prezydent RP do Marszałka Sejmu Radosława Sikorskiego.

- Pragnę podkreślić, że sprawne przyjęcie nowelizacji Kodeksu wyborczego pozwoli wyeliminować błędy w organizacji oraz sprawniej przeprowadzić kolejne wybory – zaznaczył.

Prezydent napisał, że sprawnie przeprowadzone wybory są podstawą działania demokracji i fundamentem zaufania obywateli do państwa, dlatego nie można pozwolić, by trudności organizacyjne związane z procesem liczenia głosów powtórzyły się w przyszłości.

Bronisław Komorowski przypomniał, że 8 stycznia 2015 roku wpłynął do Sejmu, przedstawiony przez Prezydenta RP, projekt ustawy o zmianie ustawy Kodeks wyborczy, który dotyczy potrzeby udoskonalenia procedury wyborczej, zwłaszcza w zakresie funkcjonowania organów wyborczych, usprawnienia technicznej strony głosowania oraz wzmocnienia przejrzystości podliczania wyników wyborów. Przewiduje on m.in. wzmocnienie pozycji przewodniczącego PKW poprzez przyznanie ustawowego prawa do zlecania zadań Krajowemu Biuru Wyborczemu i możliwości wykonywania efektywnego nadzoru nad działaniami PKW. Przywraca także w protokołach komisji wyborczych istniejącą wcześniej, a wyeliminowaną w kodeksie z grudnia 2010 roku, informację o przyczynach nieważności oddanych głosów.


List Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego do Marszałka SejmuList Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego do Marszałka Sejmu

/Prezydent.pl/

ODWIEDŹ PROFILE: Bronisław Komorowski - Prezydent


 ZOBACZ PROFIL:
 

  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION