POWRÓT
     2013-02-16 00:00:00

Areszt dla sprawców napadu na listonosza.


Wałbrzyscy policjanci zatrzymali czterech sprawców rozboju. Mężczyźni napadli na listonoszkę i ukradli jej pieniądze przeznaczone na wypłaty. Sąd aresztował całą czwórkę na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 25 stycznia br. około 13. w Walimiu. Czterech mężczyzn zaoferowało pomoc listonoszce, której samochód utknął w zaspie. Wykorzystując moment nieuwagi zaatakowali 52-letnią kobietę - przygotowaną taśmą skrępowali jej nogi i ręce oraz zakleili usta. Następnie ukradli jej przywieszoną do paska saszetkę z pieniędzmi oraz przesyłki listowe i blankiety przekazów.

Tuż po zgłoszeniu na miejsce przestępstwa skierowano funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu. Napadnięta kobieta nie potrafiła podać dokładnego rysopisu sprawców. Zapamiętała jednak charakterystyczne szczegóły samochodu, którym podjechali napastnicy. Na podstawie jej opisu policjanci dotarli do osoby, która była właścicielem samochodu. Okazało się jednak, że mężczyzna samochód sprzedał rok wcześniej.

Analizując szczegółowo wszelkie uzyskane informacje policjanci zatrzymali obecnego właściciela samochodu oraz trzech jego kolegów. Sprawcami napadu okazali się 35 i 37-letni mieszkańcy Jedliny Zdrój, 36-letni mieszkaniec Walimia oraz 27-letni mieszkaniec Ludwikowic Kłodzkich. Wszyscy panowie „cierpieli” na brak gotówki. Spotykając się u obecnego właściciela samochodu wymyślili napad na listonosza, który 25 każdego miesiąca rozwozi renty i emerytury. 25 stycznia br. zaopatrzeni w taśmę klejącą od samego rana obserwowali listonoszkę. Wykorzystując nadarzającą się okazję, gdy jej samochód utknął w zaspie, okradli ją.

Przeprowadzone czynności i zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwoliły na przedstawienia mężczyznom zarzutu rozboju. Na wniosek śledczych sąd aresztował całą czwórkę na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)

fot. redakcja

/policja.pl/  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION