POWRÓT
     2012-09-15 00:00:00

Bądź aktywny w każdym wieku.


Europejski Patchwork Pokoleniowy.

W niedzielę 16 września br. o godz. 15.00 w Parku Śląskim w Chorzowie odbędzie się Piknik Integracyjny "Europejski Patchwork Pokoleniowy". Będzie to okazja, by w niebanalny i ciekawy sposób zapoznać się z ideami promowanymi przez Unię Europejską i Europejski Fundusz Społeczny.

Wydarzenie organizowane jest w ramach obchodów Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej. Jego celem jest zachęcanie do aktywności - społecznej, zawodowej, obywatelskiej, ale i fizycznej - w różnych formach i w każdym wieku, zgodnie z ideą aktywnego starzenia się. Wydarzenie ma jednocześnie pokazać, iż równość szans, tolerancja, integracja międzypokoleniowa, rozwijanie własnych zdolności oraz aktywność społeczna i zawodowa budują kapitał społeczny, wpływając na atrakcyjność całego regionu.

Poszczególne strefy tematyczne: edukacyjna, integracyjna, aktywizacji, kreacji i relaksacyjna będą obfitowały w różnorodne atrakcje: pokazy kina plenerowego, warsztaty muzyczne, ceramiczne, rękodzieła (m.in. tworzenia biżuterii), taneczne, zajęcia fit senior oraz zajęcia dla osób niepełnosprawnych, nordic walking i bieg po zdrowie śladami państw Unii Europejskiej, gry i zabawy dla całej rodziny.

Wśród osób prowadzących warsztaty dla uczestników pikniku są m.in. beneficjenci środków Europejskiego Funduszu Społecznego z naszego regionu. Przez cały czas trwania imprezy dla wszystkich zainteresowanych możliwościami wsparcia ze środków Unii Europejskiej otwarty będzie punkt informacyjny, w którym dyżurować będą pracownicy Urzędu Marszałkowskiego, Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach oraz Regionalnych Ośrodków EFS.

Na scenie wystąpią kabarety: Tenor i Drzewo A Gada, najmłodszych w świat muzyki wprowadzi Asi Mina, z kolei do łamania stereotypów zachęcać będzie zespół Chłopcy Kontra Basia. Gwiazdą wydarzenia będzie Maria Peszek. Całość zakończy się około godziny 21.00 wypuszczeniem w niebo tysiąca lampionów.

Organizatorem wydarzenia jest Wydział Europejskiego Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego. Piknik współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

/slaskie.pl/

/slaskie.pl/  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION