POWRÓT
     2012-01-25 00:00:00

Bronisław Komorowski przyleciał do Szwajcarii.


W środę wieczorem prezydent Bronisław Komorowski przyleciał do Zurychu, skąd uda się do Davos. Od czwartku do soboty będzie tam uczestniczył w Światowym Forum Ekonomicznym.

W Davos Prezydent RP będzie uczestniczył w panelu zatytułowanym „Rebuilding Europe”, poświęconym przyszłości Europy oraz w sesji „The New European Identity”, poświęconej tożsamości Europy w XXI wieku.

Prezydent RP weźmie również udział w spotkaniu z liderami światowego biznesu zorganizowanym pod hasłem „Poland – a World of New Opportunities at Your Fingertips” oraz z przedstawicielami globalnych instytucji finansowych i inwestorów. Planowane są także spotkania dwustronne z szefami państw uczestniczącymi w Forum.

Motywem przewodnim tegorocznego 42. Forum jest "Wielka transformacja: kształtowanie nowych modeli". Główne tematy pięciodniowego spotkania w Davos to m.in. kryzys gospodarczy oraz arabska wiosna. Wśród 2600 uczestników są politycy, biznesmeni, naukowcy, działacze społeczni. Zobacz także: Prezydent RP w Davos Prezydent: Wybraliśmy integrację ze światem zachodnim Prezydent: Polska miała w Davos dobrą reprezentację

W ostatnim dniu wizyty w Szwajcarii Bronisław Komorowski spotka się ze szwajcarską Polonią w Muzeum Polskim w Rapperswilu./Prezydent.pl/

ODWIEDŹ PROFILE: Bronisław Komorowski

/Prezydent.pl/


 ZOBACZ PROFIL:
 

  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION