POWRÓT
     2017-05-22 00:00:00

Były funkcjonariusz UB oskarżony o zbrodnię komunistyczną .


Prokurator Oddziałowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Rzeszowie 19 maja skierował do Sądu Rejonowego w Rzeszowie akt oskarżenia przeciwko Józefowi O., byłemu funkcjonariuszowi Wojewódzkiego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego w Rzeszowie.

Józef O. został oskarżony o popełnienie zbrodni komunistycznej będącej jednocześnie zbrodnią przeciwko ludzkości. Były funkcjonariusz UB od marca do sierpnia 1950 roku znęcał się fizycznie i psychicznie nad aresztowanym członkiem Stronnictwa Narodowego, by uzyskać jego zeznania o pożądanej przez Urząd treści.

Oskarżony w czasie wielokrotnych przesłuchań, przeprowadzanych także w nocy stosował przemoc i kierował groźby wobec aresztowanego. Ponadto przez sześć dni i nocy zmuszał aresztowanego do siedzenia na krześle – nie pozwalając mu na zmianę pozycji.

Za czyny, o jakie został oskarżony Józef O., grozi kara od sześciu miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności.

/ipn.gov.pl/  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION