POWRÓT
     2015-01-29 00:00:00

Cała Warszawa pisze projekty!


Już w najbliższą sobotę, 31 stycznia, odbędzie się pierwszy dzielnicowy maraton pisania projektów do budżetu partycypacyjnego na 2016 rok. Spotkanie ma ułatwić mieszkańcom Warszawy pisanie własnych projektów dotyczących zmian, których chcieliby dokonać w stolicy.

Chcesz urozmaicić księgozbiór osiedlowej biblioteki? Zorganizować festiwal sąsiedzki? Wybudować nową ścieżkę rowerową? A może postawić domek dla kotów albo plac zabaw? Jeśli na którekolwiek z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco albo masz własny pomysł na zmiany Twojego otoczenia te spotkania są dla Ciebie.

W ośmiu dzielnicach Warszawy od 31 stycznia do 14 lutego odbędą się dzielnicowe maratony pisania projektów do budżetu partycypacyjnego. W spotkaniach uczestniczyć będą społeczni eksperci oraz urzędnicy, którzy doradzą, gdzie złożyć projekt, co warto w nim uwzględnić oraz co najważniejsze, jak go odpowiednio opisać.

Maratony odbywać się będą:

- Mokotów, w sobotę, 31 stycznia, w godz. 12.00-17.00 w Multimedialnej Bibliotece Dzieci i Młodzieży, ul. Tyniecka 40
- Bielany, w sobotę, 7 lutego, godz. 11:00-15:00 w Urzędzie Dzielnicy Bielany, ul. Żeromskiego 29, wejście od ul. Jarzębskiego;
- Targówek, w sobotę, 7 lutego, w godz. 12.00-18.00 w Urzędzie Dzielnicy Targówek (sala konferencyjna), ul. Kondratowicza 20;
- Bemowo, w niedzielę, 8 lutego, w godz. 12.00-18.00 w klubie „Karuzela”, ul. Konarskiego 85;
- Wola, w niedzielę, 8 lutego, w godz. 11.00-18.00 w klubokawiarni „Jaś i Małgosia”, al. Jana Pawła II 57;
- Ursynów, w sobotę, 14 lutego, w godz. 10.00-18.00 w Urzędzie Dzielnicy Ursynów, al. Komisji Edukacji Narodowej 61;
- Ochota, w sobotę, 14 lutego, w godz. 14-00-18.00, w kawiarni „Mam Ochotę”, ul. Grójecka 75;
- Wawer, w sobotę, 14 lutego, w godz. 11:00-15:00, w Urzędzie Dzielnicy Wawer, ul. Żegańska 1.

Także w sobotę, 7 lutego, w godz. 12.00-18.00 w „Warsztacie” (pl. Konstytucji 4) odbędzie się ogólnomiejski Drugi Maraton Pisania Projektów do Budżetu Partycypacyjnego. Maraton ten jest społeczną inicjatywą realizowaną przez warszawskie aktywistki i aktywistów we współpracy z miastem stołecznym Warszawą, Pracownią Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”, Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych FISE, Fundacją Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych, organizacją Zielone Mazowsze oraz Oddziałem Mazowieckim Stowarzyszenia Polskich Architektów Krajobrazu (SPAK).

- Maraton pisania projektów to setki gości i dziesiątki pomysłów, jak zmienić naszą okolicę ze środków pochodzących z budżetu partycypacyjnego. Przez cały czas trwania maratonu urzędnicy oraz eksperci będą odpowiadać na pytania warszawiaków dotyczące drugiej edycji budżetu partycypacyjnego. Warto przyjść, porozmawiać i napisać projekt, by podkreślić, że nasze miasto Cię obchodzi - podkreślają organizatorzy.

Drugi Maraton Pisania Projektów do Budżetu Partycypacyjnego objęty jest patronatem Gazety Wyborczej i portalu ngo.pl.

Więcej informacji: www.twojbudzet.um.warszawa.pl

/um.warszawa.pl/

ODWIEDŹ PROFILE: Warszawa - Warszawa - Ochota


 ZOBACZ PROFIL:
 

  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION