POWRÓT
     2012-02-16 00:00:00

Chciał zaimponować dziewczynie, zawiadomił o przestępstwie do którego nie doszło.


25 tys. zł. przeznaczone na zakup auta miał stracić w wyniku rozboju 23-latek. Opolscy policjanci szybko ustalili, że mężczyzna zawiadomił o przestępstwie, do którego nie doszło. Jak się okazało, młody człowiek chciał wywrzeć wrażenie na swojej dziewczynie i zaimponować jej gotówką, której faktycznie nie posiadał. Teraz grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

14 lutego, tuż przed 14. dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Opolu został powiadomiony o rozboju, do którego miało dojść na terenie jednej ze stacji diagnostycznych pojazdów w Opolu. Natychmiast na miejsce zdarzenia zostali skierowani policjanci.

Jak powiedział pokrzywdzony w wyniku tego przestępstwa 23-latek, chciał on tego dnia zakupić samochód osobowy. By być pewnym jego stanu technicznego, chciał sprawdzić auto na stacji diagnostycznej. Około godziny 12:00, tuż przed badaniem pojazdu, mężczyzna postanowił skorzystać z toalety. Jak powiedział policjantom, w toalecie został uderzony przez kogoś w głowę, w wyniku czego stracił przytomność. Napastnik miał mu skraść przygotowane na zakup auta 25 000 zł, które trzymał w kopercie. Nieprzytomny został znaleziony w toalecie przez jednego z klientów stacji.

Przeprowadzone w tej sprawie czynności procesowe i pozaprocesowe, jeszcze tego samego dnia, pozwoliły policjantom z KMP w Opolu na ustalenie faktycznego przebiegu zdarzenia. Jak wynika z poczynionych ustaleń, rzekomo pokrzywdzony w opisanym zdarzeniu 23-letni mieszkaniec województwa śląskiego, nie miał wcale zamiaru kupić samochodu. Nie posiadał też przy sobie pieniędzy na zakup pojazdu. Jak stwierdził, w kopercie miał tylko pocięte skrawki papieru, które miały sugerować posiadanie większej ilości gotówki. Miało to wywrzeć wrażenie na jego dziewczynie uczestniczącej przy zawieraniu transakcji.

Teraz 23-latek musi liczyć się z odpowiedzialnością karną za zawiadomienie o niepopełnionym przestępstwie i składanie fałszywych zeznań. Za takie czyny grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Opolu / mw)

/policja.pl/

/policja.pl/  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION