POWRÓT
     2013-11-18 00:00:00

Cysterski skarb. Zagraj na stronie CRIS.


Gra powstała w ramach projektu „Nie szukaj skarbów, masz je w sobie", a jej akcja toczy się w podziemiach cysterskiego pałacu i związana jest w legendą o ukrytym tam skarbie. W 1642 r. w okolicach Rud grasowali Szwedzi. Według legendy mnisi ponoć postanowili ukryć swe skarby w podziemiach. Podobno korytarz wiodący do podziemnego skarbca niespodziewanie się zawalił i skarb do dziś czeka na swego odkrywcę.

Z inspiracji legendą powstała właśnie gra „Cysterski skarb”. Zadaniem gracza jest zebranie jak największej ilości skarbów. Dzięki zdobytym punktom, można wirtualnie przysłużyć się swojej społeczności i zdobyty skarb przeznaczyć na realizację marzeń młodych mieszkańców gminy. Marzeń zupełnie realnych, które młodzi mieszkańcy Kuźni Raciborskiej namalowali i złożyli swoje prace na konkurs plastyczny. Najlepsze prace wyłoniono, i to właśnie te prace można oglądać w grze.

- Gra była pewnego rodzaju hasłem wywoławczym dla idei, idei dobra wspólnego. Chcieliśmy w ten sposób przyciągnąć uwagę młodych ludzi, i to się udało. Zaskoczyli nas swoją przenikliwością, tym, ile lokalnych problemów są w stanie zauważyć. A ich prace plastyczne pokazały, że mają też swoją wizję zmiany – mówi Beata Matuszek, koordynatorka projektu.

Poszukać cysterskiego skarbu można na naszej stronie cris.org.pl:
http://www.cris.org.pl/informacje/wszystkie/zobacz/Poszukaj-cysterskiego-skarbu

Projekt jest realizowany dzięki dofinansowaniu w konkursie „Animator Dobra Wspólnego” w ramach programu Lokalne Partnerstwa Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.

Zdj. Konkurs plastyczny i wernisaż prac. Grze towarzyszył konkurs plastyczny. Siedem najlepszych prac (1, 2, 3 miejsce oraz 4 wyróżnienia) znalazło się w grze.

Grę można wkleić na stronę, używając poniższego linka:
/cris.org.pl/  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION