POWRÓT
     2012-02-16 00:00:00

Czy Ruch Palikota poprze projekt reformy emerytalnej?


14 lutego na konferencji prasowej w Sejmie, Janusz Palikot przedstawił stanowisko klubu parlamentarnego w sprawie reformy emerytalnej.

Ruch Palikota jest gotów poprzeć rządowy projekt wydłużenia wieku emerytalnego do 67 lat dla mężczyzn i kobiet, pod warunkiem zapewnienia pakietu osłon socjalnych dla osób po 60 roku życia.

Janusz Palikot:

- W imieniu Klubu Ruchu Palikota chciałbym zaprosić pana premiera Donalda Tuska na spotkanie z naszym Klubem.

Klub Ruchu Palikota deklaruje gotowość poparcia propozycji zmian w systemie emerytalnym, w kształcie, który zaproponował pan premier, a więc wydłużenie wieku emerytalnego do 67 roku życia dla mężczyzn i dla kobiet.

Chcielibyśmy jednak, aby było to związane z (...) tworzeniem miejsc pracy i poprawą opieki zdrowotnej dla obywateli po 60 roku życia.

Ponieważ jesteśmy dzisiaj jedyną - poza samą Platformą - siłą w parlamencie, która chce poprzeć te propozycje, wydaje się właściwe, aby pan premier spotkał się z Klubem, żebyśmy na ten temat podyskutowali.

Opracował: Robert Ostrowski

/www.ruchpalikota.org.pl/

  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION