POWRÓT
     2018-01-25 00:00:00

Davos: Udział premiera Mateusza Morawieckiego w panelu dotyczącym przyszłych trendów w produkcji.


Premier Mateusz Morawiecki podczas dyskusji panelowej z ekspertami różnych dziedzin mówił m.in. o wsparciu administracji dla rozwoju innowacyjnych technologii, cyfryzacji, współpracy regionalnej i o czwartej rewolucji przemysłowej. Przedstawił także polskie doświadczenia związane z wdrażaniem skutecznych rozwiązań w gospodarce.

Podczas Forum Ekonomicznego w Davos szef polskiego rządu wziął udział w dyskusji nt. kształtowania przyszłości produkcji. Premier Mateusz Morawiecki przypomniał, że prawie 2/3 nowych miejsc pracy w przemyśle w Unii europejskiej powstało w Polsce w ubiegłym roku.

Zdaniem szefa polskiego rządu instytucje publiczne powinny udzielać wsparcia finansowego małym i średnim przedsiębiorstwom, budującym konsorcja w celu zapewniania kompleksowych rozwiązań dla produkcji przemysłowej. Ponadto – w ocenie premiera – należy umożliwiać dostęp tym podmiotom do infrastruktury testowej tak, by mogły sprawdzać swoje innowacyjne pomysły w praktyce. Dodatkowo mali producenci powinni mieć lepszy dostęp do szkoleń dotyczących np. rozwiązań informatycznych.

Jak zaznaczył premier Mateusz Morawiecki, współpraca w dziedzinie innowacyjności powinna mieć charakter ponadregionalny i opierać się na transferze umiejętności i wiedzy pomiędzy państwami.

W panelu pn. „Shaping the future of production” oprócz premiera Mateusza Morawieckiego wzięli udział m.in. Wilbur L. Ross (sekretarz handlu w administracji Donalda Trumpa), Dion Weisler (prezes HP Inc.), Andrew N. Liveris (prezes Dow Chemical Company).

/premier.gov.pl/

ODWIEDŹ PROFILE: Premier


 ZOBACZ PROFIL:
 

  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION