POWRÓT
     2011-05-02 00:00:00

Dni Województwa Śląskiego!


Jeden region, siedem wyjątkowych dni i cała masa niezapomnianych wrażeń. Leszek Możdżer, Czesław Śpiewa i zespoły z najwyższej, muzycznej półki: Myslovitz, Sztywny Pal Azji, Finsky, Ocean, Aukso i Arka Noego to artyści, którzy w najbliższych dniach rozgrzeją publiczność w ramach Dni Województwa Śląskiego. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 3-9 maja br.

Już w najbliższy wtorek, 3 maja w katowickim Spodku rozpocznie się Festiwal Rock Stars. Na scenie wystąpią zarówno młodzi artyści, jak i uznane na muzycznym rynku marki tj. Finsky, Ocean, Lipa li, Łzy i Myslovitz.

Tego samego dnia w Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie zaprasza na „Śląską Majówkę w Skansenie". Zwiedzającym zostaną udostępnione punkty z potrawami regionalnymi, czynne będą zakłady rzemieślnicze i rękodzielnicze. Odbędzie się również kiermasz wyrobów rzemiosła tradycyjnego. Na scenie wystąpi zespół „Śląsk".

W środę 4 maja na ulicy Mariackiej w Katowicach niezapomniany koncert da Czesław Mozil. Artysta duńskiego pochodzenia, urodzony w Zabrzu, reprezentuje muzykę miejską, która łączy w sobie współczesne teksty, folkowe brzmienia i popowe, wpadające w ucho melodie.

W sobotę 7 maja na sosnowieckim Placu Papieskim dla mieszkańców województwa zorganizowano majówkę papieską „Szukałem Was...". To wydarzenie będzie znakomitym nawiązaniem do wizyt Jana Pawła II w województwie śląskim oraz beatyfikacji papieża. Wystąpią artyści od lat związani z nurtem muzyki chrześcijańskiej, m.in. Arka Noego, Deus Meus i Katolika Front.

W sobotę także swe podwoje otworzy dla wszystkich Stadion Śląski. Można będzie przekonać się na własne oczy, jak powstaje jeden z najnowocześniejszych obiektów sportowych w kraju i poczuć przedsmak emocji, które już wkrótce zagoszczą na płycie. Dodatkowymi atrakcjami imprezy będą gry i zabawy przygotowane specjalnie dla dzieci oraz kurs na kartę rowerową.

W niedzielny wieczór w katowickim Centrum Kultury im. Krystyny Bochenek zabrzmi muzyka Abla Korzeniowskiego do filmu „Metropolis" Fritza Langa oraz Wojciecha Kilara do „Draculi" w reżyserii Francisa Forda Coppoli.

Po koncercie, drugim silnym akcentem niedzielnego wieczoru będzie projekcja filmu z muzyką na żywo. Leszek Możdżer wykona kompozycję do kultowego filmu „Nosferatu - Symfonia grozy", w reżyserii Friedricha Wilhelma Murnaua. Film ten, odwołujący się do twórczości Brama Stokera, uchodzi za jeden z najwybitniejszych horrorów w historii kinematografii.

Dni Województwa Śląskiego to nie tylko imprezy plenerowe okraszone muzyką wybitnych artystów, to także niepowtarzalna okazja, aby poznać siłę Dukata Śląskiego.

6 Dukatów Śląskich to wspólny projekt Mennicy Śląskiej oraz Urzędu Marszałkowskiego. Monetę, która ma wartość 6 złotych, będzie można nabyć w większości domów kultury, muzeów oraz sklepów na terenie całego województwa. Ta wyjątkowa, jubileuszowa moneta ma nie tylko wartość okolicznościową. Dukaty Śląskie honorowane będą w wybranych restauracjach, kawiarniach, kwiaciarniach oraz pubach. Pamiątkową monetę będzie można nabyć także podczas większości imprez organizowanych w ramach tegorocznych Dni Województwa Śląskiego./slaskie.pl/

/slaskie.pl/  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION