POWRÓT
     2011-09-20 00:00:00

Donald Tusk wyrusza w Polskę.


Przewodniczący Platformy Obywatelskiej, premier Donald Tusk rozpoczął w poniedziałek akcję, w której będzie odwiedzał kilka miejscowości dziennie specjalnym autobusem. Do Małopolski specjalnym „Tuskobusem” pojechał też minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski.

- Wyruszamy specjalnym autobusem, przez te trzy tygodnie które nas dzielą od wyborów będę starał się każdego dnia być w co najmniej kilku polskich miejscowościach. Oczywiście będziemy docierać przede wszystkim do miejsc, które bywają trochę na uboczu wielkich zdarzeń, chociaż często także w tych mniejszych miastach dzieją się rzeczy wielkie – nie mówię może o skali, ale o znaczeniu dla lokalnych wspólnot. – powiedział przed wyjazdem premier w poniedziałek na konferencji prasowej na stacji metra „Młociny” w Warszawie.

- Jedziemy tam przede wszystkim z tą informacją, która wydaje się nam najważniejsza w tych wyborach. To jest informacja o tym że dzisiaj Polska walczy o maksymalne środki z Unii Europejskiej. - mówił szef rządu. To jest właśnie ta zasadnicza, ta główna dźwignia rozwoju cywilizacyjnego Polski.– dodał.

- Chcę także rozmawiać z ludźmi w miejscu ich pracy, w szkole, w miejscu zamieszkania, bo także ich uwagi będą miały wpływ w tym procesie wieloletnim na to, jak te środki będziemy wydawali. - powiedział Donald Tusk.

W poniedziałek premier odwiedzi województwo kujawsko-pomorskie, m.in. Skępe, Toruń, Grudziądz i Chełmżę.

Radosław Sikorski w Małopolsce odwiedzi w poniedziałek m. in. Skawinę, Myślenicę, Limanowo, Brzesko i Gdów. /lb/

/http://platforma.org/wybory/

  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION