POWRÓT
     2016-05-18 00:00:00

Drugi dzień wizyty we Włoszech.


Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą złożyli we wtorek kwiaty na grobie świętego Jana Pawła II w watykańskiej Bazylice św. Piotra.

Para Prezydencka przez dłuższą chwilę modliła się przy grobie, a później prezydent Duda złożył wiązankę białych i czerwonych róż. Uroczystość obserwowała grupa pielgrzymów z Polski, obecni byli również harcerze.

W środę 18 maja przypada 96. rocznica urodzin św. Jana Pawła II.

Następnie Prezydent RP z małżonką udał się do Kwirynału na spotkanie z Prezydentem Republiki Włoskiej Sergio Mattarellą. Po rozmowie prezydentów "w cztery oczy" odbyły się rozmowy plenarne pod przewodnictwem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy i Prezydenta Republiki Włoskiej Sergio Mattarella.

Następnie Prezydent wygłosił wykład w NATO Defense College. NDC jest najważniejszą instytucją akademicką NATO, przygotowującą na poziomie strategicznym wyższych oficerów państw NATO do pełnienia funkcji liderów wojskowych oraz obejmowania stanowisk w strukturach Sojuszu. Drugim głównym zadaniem jest prowadzenie studiów akademickich i prac naukowych na rzecz strategicznych celów Sojuszu.

/fot.wrch.redakcji/
/Prezydent.pl/

ODWIEDŹ PROFILE: Prezydent - Andrzej Duda


 ZOBACZ PROFIL:
 

  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION