POWRÓT
     2018-01-30 00:00:00

Dwaj seryjni włamywacze zatrzymani przez krzyżanowickich policjantów.


Policjanci z Krzyżanowic zatrzymali dwóch obywateli Czech, którzy dokonali szeregu włamań do samochodów. Do licznych kradzieży z włamaniem doszło od 3 do 19 grudnia 2017 roku na terenie gminy Krzyżanowice i Krzanowice. Sprawcy włamywali się do różnych samochodów, z których kradli głównie elektronarzędzia oraz dokumenty. Łączna suma poniesionych strat przez właścicieli została wyceniona na kwotę kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Stróże prawa już po przyjęciu informacji o pierwszym przestępstwie podjęli szereg działań, mających na celu ustalenie i zatrzymanie osób związanych z włamaniami. Pierwsze ustalenia śledczych z Komisariatu Policji w Krzyżanowicach wskazywały, że sprawcami prawdopodobnie są obcokrajowcy, co mogło stanowić pewne utrudnienie w rozwiązaniu sprawy. Jednakże dzięki współpracy międzynarodowej z czeską policją, śledczy ustalili tożsamość sprawców, znanych czeskim organom ścigania. Przełom nastąpił 19 stycznia, kiedy policjanci z komisariatu w Krzyżanowicach, na trasie Krzyżanowice - Roszków, zatrzymali do kontroli drogowej forda mondeo na czeskich numerach rejestracyjnych. Wtedy to policjanci rozpoznali osoby znajdujące się w pojeździe, jako typowane do szeregu włamań. Zatrzymani dwaj obywatele Czech w wieku 36 i 37 lat trafili do policyjnego aresztu. Mężczyźni od śledczych usłyszeli już cztery zarzuty kradzieży z włamaniem, za co grozi im nawet 10 lat więzienia./raciborz.slaska.policja.gov.pl/

ODWIEDŹ PROFILE: Racibórz


 ZOBACZ PROFIL:
 

  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION