POWRÓT
     2015-09-26 00:00:00

Dzień Współpracy Rozwojowej w Warszawie: przyjdź i włącz się w pomaganie innym.


Już w niedzielę (27 września) obchodzimy Dzień Współpracy Rozwojowej. Tego dnia ulica Krakowskie Przedmieście w Warszawie zamieni się w Miasteczko Edukacji Globalnej, w którym będzie można m.in. włączyć się w pomaganie innym na świecie. Wydarzenie organizuje Ministerstwo Spraw Zagranicznych (MSZ).


Miasteczko Edukacji Globalnej

W Miasteczku od godziny 10.00 można będzie usłyszeć, czym jest program Polskiej Pomocy MSZ, kogo i w jaki sposób wspierają Polacy w najdalszych zakątkach globu, a także jak można włączyć się w pomaganie innym na świecie.

Każdy punkt Miasteczka to inne atrakcje, inspirowane różnymi częściami świata. W kinie obejrzymy najlepsze filmy dokumentalne festiwalu HumanDoc, a w redakcji lokalnej gazety nauczymy się kaligrafować w różnych językach.
Spotkania z gośćmi z całego świata

Dzień Współpracy Rozwojowej to szansa spotkania się z gośćmi z Afryki, Gruzji, Ukrainy oraz Polski, m.in. z grupą HUSAR Poland (grupa poszukiwawczo-ratownicza), która w 2015 r. pomagała mieszkańcom Nepalu po trzęsieniu ziemi.

Pracownicy organizacji opowiedzą, jak wygląda praca na projektach współpracy rozwojowej na całym świecie. Swoim doświadczeniem podzielą się uczestnicy programu Wolontariat Polska Pomoc, którzy pracowali w Afryce, Azji czy Ameryce Południowej.
Główne atrakcje

W Miasteczku powstanie również

centrum sportowe,
sad,
klub kobiet,
plantacja bananów,
a nawet raj podatkowy.

Goście dowiedzą się między innymi:

jak wygląda szkoła w Peru,
praca wolontariusza w szpitalu w Ugandzie,
jak zbudować filtr wodny.

Najmłodsi goście Miasteczka będą mogli wziąć udział w grach edukacyjnych i turnieju „Mega Piłkarzyki”.Organizatorzy przygotowali też warsztaty filmowo-dziennikarskie i wystawę zdjęć z projektów zrealizowanych w ramach programu Polskiej Pomocy.

O godzinie 17.00 odbędzie się koncert zespołu Sound n Grace.
Organizator

Wydarzenie organizuje Ministerstwo Spraw Zagranicznych w ramach Europejskiego Roku na rzecz Rozwoju 2015.

Więcej informacji na temat pomocy rozwojowej można znaleźć na stronie internetowej www.polskapomoc.gov.pl oraz na profilu Polska Pomoc na Twitterze.


/fot.redacja//premier.gov.pl/

ODWIEDŹ PROFILE: Premier - Ewa Kopacz


 ZOBACZ PROFIL:
 

  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION