–,zaznaczyła,premier,Beata,Szydło,podczas,konferencji,„Wsparcie,Społeczeństwa,Obywatelskiego,w,Polsce,–,Nowe,Otwarcie”,,organizowanej,przez,Kancelarię,Premiera.,Wydarzenie,rozpoczęło,się,chwilą,ciszy,ku,czci,ofiar,zamachów,w,Brukseli." />POWRÓT
     2016-03-24 00:00:00

Europa nie panuje nad atakami terrorystycznymi.


"Europa nie może się bać. Musimy powiedzieć dość" – zaznaczyła premier Beata Szydło podczas konferencji „Wsparcie Społeczeństwa Obywatelskiego w Polsce – Nowe Otwarcie”, organizowanej przez Kancelarię Premiera. Wydarzenie rozpoczęło się chwilą ciszy ku czci ofiar zamachów w Brukseli.Jak zaznaczyła szefowa rządu, Europa nie potrafi poradzić sobie z kryzysem związanym z aktami terrorystycznymi. "Kiedy w piątek kończył się szczyt w Brukseli, przywódcy europejscy rozjeżdżali się do stolic swoich państw w poczuciu, że wypracowali dobry kompromis, bo udało się ustalić porozumienie z Turcją" – podkreśliła premier. "Minęło kilka dni i terroryści zakpili sobie z tego porozumienia pokazując Europie, że kolejne deklaracje, kolejne dokumenty, kolejne godzinne narady niewiele znaczą wobec tego, co oni zamierzają zrobić" – dodała.

Beata Szydło powiedziała, że piękną rzeczą są gesty i łączenie się w solidarności, jednak Europa potrzebuje dziś działań. "Europa dzisiaj płacze nad tym, co wydarzyło się w Brukseli. My dzisiaj potrzebujemy przede wszystkim skutecznych działań, tej solidarności, która przełoży się w konkretnym działaniu, jeżeli chcemy poradzić sobie z bezmiarem terroryzmu, który rozlewa się teraz po Europie. Same gesty nie wystarczą" – oceniła premier. "Być może trzeba wreszcie uderzyć pięścią w stół i powiedzieć: dość terroryzmowi. Bo zagrożone są nasze dzieci, zagrożone są nasze państwa. Bo wszyscy zaczynamy się bać. Europa nie może się bać. Musimy powiedzieć dość" – podkreśliła Beata Szydło.
Budujmy społeczeństwo obywatelskie

Odnosząc się do tematu konferencji organizowanej w KPRM, premier zaznaczyła, że wszyscy powinni dążyć do tego, aby idea społeczeństwa obywatelskiego coraz bardziej zakorzeniała się w Polsce.

Szefowa rządu wyraziła także nadzieję, że III sektor będzie realnie budował wspólnotę i dialog. "Chcemy, aby Polska była w awangardzie państw, które podkreślają znaczenie obywatelskości, budują realne społeczeństwo obywatelskie. To jest ważne również dla poczucia naszego bezpieczeństwa. Jeżeli będziemy razem, jeżeli będziemy poszukiwali w trudnych sytuacjach wspólnych działań, to na pewno uchronimy nasze państwo, naszych obywateli, ale też i Europę przed takimi aktami, jakie miały wczoraj miejsce w Brukseli" – podkreśliła Beata Szydło.

/fot.redakcja/
/premier.gov.pl/

ODWIEDŹ PROFILE: Premier - Beata Szydło


 ZOBACZ PROFIL:
 

  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION