POWRÓT
     2015-04-30 00:00:00

Ewa Kopacz w Alwerni: mamy 25 mld zł na rewitalizację z nowego budżetu UE.


„Chciałam tu przyjechać, bo to jest miejsce które pokazuje mądre wykorzystanie pieniędzy europejskich” – mówiła premier Ewa Kopacz podczas wizyty w Alwerni w województwie małopolskim. Szefową rządu po miasteczku oprowadził urodzony w Alwerni aktor Andrzej Grabowski.


Rozwój przy wsparciu środków Unii Europejskiej

Premier Ewa Kopacz przypomniała, że w nowej perspektywie finansowej Unii Europejskiej jest 25 mld zł na rewitalizację. Podkreśliła, że to "trzy razy więcej niż obecnie na przywrócenie świetności takim miejscom jak Alwernia".

Z największej w historii puli środków europejskich, które trafią do Polski, aż 2,8 mld euro trafi do Małopolski. Jest to kwota niemal o 1 mld euro większa niż ta, którą Małopolska dysponowała w latach 2007-2013. Te pieniądze przyczynią się m.in. do poprawy jakości powietrza w Małopolsce, modernizacji lokalnej sieci dróg, rozwoju transportu kolejowego, a także wsparcia ochrony zdrowia.
Alwernia: „perełka regionu”

"Chciałabym podziękować Andrzejowi Grabowskiemu, który zechciał być dziś moim przewodnikiem po tym pięknym mieście. To miasto, które zaraża chęcią powrotów. Jestem tu po raz pierwszy, ale na pewno nie ostatni" – powiedziała premier Ewa Kopacz. Podkreśliła, że „to typowa perełka tego regionu”.

"Niech Polacy tu przyjeżdżają. Stąd można wyjechać zdecydowanie spokojniejszym i pełnym nadziei i optymizmu". Dodała, że w takich miasteczkach "żyją sympatyczni, bardzo rzetelni ludzie, ale też ludzie, którzy potrafią pomagać, rozumieć innych". Premier Ewa Kopacz zwróciła uwagę na pomoc mieszkańców Alwerni dla klasztoru oo. Bernardynów, który ucierpiał w wyniku pożaru.

Szefowa rządu odwiedziła w Alwerni barokowy klasztor oo. Bernardynów oraz zrewitalizowany dzięki wsparciu Unii Europejskiej Rynek.

/fot.redakcja//premier.gov.pl/

ODWIEDŹ PROFILE: Premier - Ewa Kopacz


 ZOBACZ PROFIL:
 

  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION