POWRÓT
     2015-04-29 00:00:00

Gratka dla miłośników kolei: prezentacja Impulsu.


W czwartek 30 kwietnia br. pasażerowie oraz miłośnicy kolei od godziny 10.00 do 12.00 na peronie III katowickiego dworca PKP będą mogli zobaczyć nowy pociąg typu Impuls.

Jest to jeden z trzech ostatnich składów, jakie trafiły w kwietniu na tory województwa śląskiego, z 6 zakupionych przez Województwo Śląskie w ramach tzw. Południowej Grupy Zakupowej.

Nowe trzy pociągi zostaną wydzierżawione Przewozom Regionalnym i będą kursować w połączeniach międzywojewódzkich na trasach: Częstochowa – Kielce, Katowice – Kielce (przez CMK), Katowice – Kraków, Rybnik – Katowice – Kraków.

Wszystkie zakupione pojazdy posiadają między innymi:

trzy człony niskopodłogowe,
156 miejsc siedzących oraz cztery miejsca na rowery,
klimatyzację, monitoring,
nowoczesny system informacji pasażerskiej,
windy dla osób niepełnosprawnych,
bezprzewodowy internet WiFi,
wygodne, ergonomiczne siedzenia z zagłówkami.

Przypominamy, Województwo Śląskie zakupiło sześć nowych elektrycznych zespołów trakcyjnych w ramach Projektu „Zakup taboru kolejowego do obsługi połączeń międzywojewódzkich realizowanych przez Województwa: Małopolskie, Podkarpackie, Śląskie i Świętokrzyskie”. Wspólny projekt tzw. Południowej Grupy Zakupowej uzyskał dofinansowanie przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Wartość zakupu dla Województwa Śląskiego to ponad 88,3 mln zł. W tej kwocie ok. 50,2 mln zł to wsparcie z Unii Europejskiej. Pierwsze trzy pojazdy trafiły do województwa w październiku 2014 roku i jeżdżą obecnie w barwach Kolei Śląskich, obsługując połączenia w granicach regionu./slaskie.pl/  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION