POWRÓT
     2016-06-24 00:00:00

Ryszard Petru o Brexit: To czarny dzień dla Europy, bo oznacza olbrzymią niepewność.


- To czarny dzień dla Europy, bo oznacza olbrzymią niepewność - powiedział Ryszard Petru podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Sejmie, odnosząc się do dzisiejszych wyników referendum, w którym Brytyjczycy zdecydowali o opuszczeniu Unii Europejskiej. - Warto zauważyć, że formalnie dzisiaj Wielka Brytania nie wychodzi z Unii Europejskiej, to będzie proces, który potrwa kilka lat. Zobaczymy, jak długo. Apeluję do rządu, aby jednoznacznie określił swoje stanowisko wobec UE, żeby nigdy nie poparł referendum w Polsce w tej sprawie. Apeluję też do rządu o zakończenie sporu z Unią - dotychczasowa polityka PiSu sprowadza Polskę do kraju drugiej, a nawet trzeciej kategorii.

- To, co się stało dzisiaj, może doprowadzić do tego, że powstanie Unia dwóch, a nawet trzech prędkości. - mówił lider Nowoczesnej. - W Europie niestety pojawiają się kolejne apele o referenda: we Francji, w Holandii. Ważne, żeby PiS nie poszedł drogą swojego przyjaciela Davida Camerona, bo tak się kończy nieodpowiedzialna polityka.

- W przyszły wtorek na szczycie europejskim będę spotykał się i rozmawiał z premierami krajów centrowych o roli Polski w tej sytuacji. Będę też mówił o tym, że większość polskiego społeczeństwa chce zostać w Unii Europejskiej - dodał Ryszard Petru./nowoczesna.org/

ODWIEDŹ PROFILE: Ryszard Petru

/nowoczesna.org/


 ZOBACZ PROFIL:
 

  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION