POWRÓT
     2012-03-11 00:00:00

IV Europejski Kongres Gospodarczy.


IV Europejski Kongres Gospodarczy odbędzie się w Katowicach w dniach 14-16 maja 2012 roku. To największa impreza biznesowa w Europie Środkowej.

W Śląskim Urzędzie Wojewódzkim spotkali się członkowie komitetu organizacyjnego Kongresu, a po spotkaniu odpowiadali na pytania dziennikarzy.

Szefem Rady Programowej Europejskiego Kongresu Gospodarczego jest prof. Jerzy Buzek, w obradach uczestniczyli też: sekretarz stanu w ministerstwie gospodarki Tomasz Tomczykiewicz, wojewoda śląski Zygmunt Łukaszczyk, marszałek województwa śląskiego Adam Matusiewicz, prezydent Katowic Piotr Uszok i prezes Grupy PTWP SA Wojciech Kuśpik, inicjator tego corocznego wydarzenia.

Organizatorzy spodziewają się na IV Europejskiego Kongresu Gospodarczego około 6 tys. gości, wśród których nie zabraknie najważniejszych osób w europejskiej gospodarce – polityków, menedżerów największych europejskich firm, ekspertów gospodarczych, naukowców. – Od początku Europejski Kongres Gospodarczy ma formułę otwartą i apolityczną. Każdy miał swoje przesłanie, główne motto i tak będzie w tym roku – mówił wojewoda śląski Zygmunt Łukaszczyk, podkreślając, że tegoroczny ma także wypracować podpowiedzi gospodarcze dla Europy.

Wśród głównych nurtów tematycznych tegorocznego Kongresu znajdą się problemy związane z nową perspektywą budżetową Unii Europejskiej (2013-2020), gospodarcze skutki realizacji unijnej polityki ochrony klimatu i mapa drogowa europejskiej energetyki, miejsce i ambicje Europy w globalnym wyścigu konkurencyjności i innowacyjności, a także strategie UE wobec spowolnienia gospodarczego. Jednym z tematów będą też relacje gospodarcze między Polską i Chinami, na forum poświęconym tej tematyce dokonana zostanie ocena aktywności kapitału chińskiego na rynku finansowym Europy i możliwości dla chińskich inwestorów w Europie i europejskich inwestorów w Chinach i w Azji.

W 11 miejscach kongresowych (w tym także w gmachu Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego) zaplanowano około stu paneli dyskusyjnych z udziałem około 900 prelegentów. Towarzyszyć im będą liczne spotkania, debaty i imprezy. IV edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego odbędzie się w przededniu Mistrzostw Europy w piłce nożnej Euro 2012 i właśnie ta impreza będzie analizowana pod kątem korzyści biznesowych dla regionu i Polski.

Europejski Kongres Gospodarczy poprzedzi m.in. konferencja w Pradze pod hasłem „Relacje gospodarcze. Polska-Czechy”.

Organizatorem Europejskiego Kongresu Gospodarczego jest Grupa PTWP SA, wydawca m.in. miesięcznika gospodarczego Nowy Przemysł oraz portalu wnp.pl .

/Śląski Urząd Wojewódzki/

/Śląski Urząd Wojewódzki/  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION