POWRÓT
     2014-09-10 00:00:00

Jubileusz 30-lecia otwarcia Zamku Królewskiego.


Minister Maciej Klimczak we wtorek na Zamku Królewskim w Warszawie wręczył odznaczenia państwowe nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego zasłużonym pracownikom Zamku Królewskiego z okazji jubileuszu 30-lecia jego otwarcia po odbudowie. Ponadto, minister Klimczak odczytał list Bronisława Komorowskiego skierowany do organizatorów i uczestników uroczystości rocznicowych.

- Mija dzisiaj już 30 lat, odkąd Zamek Królewski w Warszawie zyskał nowe życie. Od otwarcia w 1984 roku przez jego sale i korytarze przewinęło się około 15 milionów zwiedzających. Odbyło się tu ponad 1500 koncertów i pokazano blisko 200 wystaw. To olbrzymie dokonanie, za które pragnę z serca podziękować wszystkim dawniejszym i obecnym pracownikom zamku. Dzięki Państwa codziennym wysiłkom kilka już pokoleń Polaków w tych murach rozpoczynało poznawanie dziedzictwa naszej historii i kultury – napisał prezydent.


Historia Zamku Królewskiego sięga XIV w. Był rezydencją królewską, miejscem obrad sejmu, centrum administracyjnym i kulturalnym kraju. W 1939 roku podczas oblężenia Warszawy został zbombardowany, a podczas Powstania Warszawskiego wysadzony przez wojska niemieckie.

/fot.redakacja/
/Prezydent.pl/

ODWIEDŹ PROFILE: Prezydent


 ZOBACZ PROFIL:
 

  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION