POWRÓT
     2013-11-15 00:00:00

Kancelaria Prezydenta RP o wyroku TK ws. OFE.


W opinii Kancelarii Prezydenta RP wydany w środę wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie ekspertyz dotyczących zmian w OFE przygotowanych dla KPRP nie dotyczy bezpośrednio konieczności udostępnienia zleconych na potrzeby KPRP ekspertyz. Trybunał Konstytucyjny orzekał w sprawie zgodności ustawy o dostępie do informacji publicznej z Konstytucją RP w zakresie uprawnień Prezydenta RP. Według Trybunału brak jest kolizji pomiędzy ustawą o dostępie do informacji publicznej, a prerogatywą Prezydenta RP dotyczącą podpisywania ustaw.

Sprawa udostępnienia ekspertyz dotyczących OFE toczy się przed Naczelnym Sądem Administracyjnym. Wyrok Trybunału Konstytucyjnego jest elementem tego postępowania. Rozstrzygnięcie sprawy o udostępnienie opinii przez Kancelarię Prezydenta RP leży w gestii NSA. Działania Kancelarii Prezydenta RP będą oparte o ostateczny wyrok NSA./Prezydent.pl/

ODWIEDŹ PROFILE: Bronisław Komorowski


 ZOBACZ PROFIL:
 

  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION