POWRÓT
     2012-03-28 00:00:00

Katowice. Amerykańskie Centrum Kultury i Informacji „American Corner”.


Jutro, 29 marca (czwartek) 2012 r. odbędzie się uroczyste podpisanie porozumienia o współpracy pomiędzy Ambasadą Stanów Zjednoczonych Ameryki w RP i Uniwersytetem Śląskim w Katowicach, na mocy którego w Bibliotece Uniwersytetu Śląskiego powstanie Amerykańskie Centrum Kultury i Informacji „American Corner”.

Porozumienie podpisywać będą: ze strony Uniwersytetu Śląskiego JM Rektor prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś, a ze strony Ambasady USA Konsul Generalny Ambasady USA w Krakowie Allen Greenberg.

W spotkaniu wezmą udział m.in.: Dyrektor Biblioteki UŚ prof. UŚ dr hab. Dariusz Pawelec, Konsul USA ds. Prasy i Kultury Benjamin Ousley Naseman, przedstawiciele władz miasta i regionu, a także przedstawiciele firm amerykańskich działających w Polsce.

Powołanie Amerykańskiego Centrum Kultury i Informacji w Bibliotece UŚ to przedsięwzięcie o charakterze unikatowym w skali regionu. Na świecie istnieje ich ponad 300.

American Corners działają w wyniku współpracy pomiędzy sekcjami spraw publicznych ambasad amerykańskich i goszczących je instytucji. Zapewniają dostęp do aktualnych i wiarygodnych informacji o USA poprzez kolekcje książek i czasopism, zasoby cyfrowe, amerykańskie bazy danych oraz różnorodne wydarzenia, takie jak publiczne odczyty, projekcje filmów, warsztaty, spotkania i wystawy. Funkcjonują podobnie jak biblioteki, gdzie zbiory i wydarzenia maja charakter ogólnodostępny i otwarty.

  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION