POWRÓT
     2012-03-23 00:00:00

Katowice. Sławomir Mrożek doktorem honoris causa UŚ.


23. marca w Teatrze Śląskim w Katowicach, miała miejsce uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa UŚ Sławomirowi Mrożkowi.

Ten wybitny pisarz i dramaturg weźmie udział w jutrzejszej (24.03.2012) premierze swego dramatu "Kontrakt" w reżyserii Bogdana Cioska.

"Całe przedsięwzięcie jest wynikiem współpracy pomiędzy Teatrem Śląskim a Uniwersytetem Śląskim w Katowicach" - powiedział w udzielonym wywiadzie rektor uczelni prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś, po czym dodał: "udało nam się zorganizować przyjazd Mistrza Sławomira i jednocześnie zorganizować to wielkie przedsięwzięcie, jakim jest nadanie najwyższej godności akademickiej naszemu jednemu z najwybitniejszych, jakby nie patrzyć dramaturgów w kraju."

Jednostki otrzymujące to wyróżnienie, to "osobistości niezwykłe, osobowości fantastyczne, kreatywne, tak jak widzieliśmy to chociażby podczas ostatniego honoris causa Pana Profesora Walerego Pisarka, który pięknie mówił co przed nami w języku polskim. Być może Pan Sławomir Mrożek będzie nam mówił co przed nami w absurdzie" - konkludował z uśmiechem na twarzy Pan Rektor.

Więcej szczegółów w kolejnych informacjach prasowych.
Zobacz zdjęcia w galerii - ikona niżej.
Galeria dostępna jest także na odrębnej podstronie.

/ts/

  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION