POWRÓT
     2012-01-10 00:00:00

Kolejne zatrzymania w sprawie CPI.


Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali kolejne trzy osoby w związku ze śledztwem dotyczącym zamówień na zakup sprzętu i usług teleinformatycznych realizowanych przez Centrum Projektów Informatycznych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Dzisiaj rano w Warszawie agenci CBA zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 38 do 40 lat. Dwóch z nich to byli dyrektorzy dużych korporacji komputerowych. Trzeci to pracownik jednej z tych firm. Wszyscy zostali zatrzymani w swoich mieszkaniach. Podjęte przez CBA czynności są realizowane na podstawie postanowienia prokuratora z Wydziału V ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie.

Sprawa dotyczy zamówień na zakup sprzętu i usług teleinformatycznych realizowanych przez Centrum Projektów Informatycznych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

W październiku ubiegłego roku agenci CBA zatrzymali do tej sprawy 6 osób. Wśród nich byli dwaj oficerowie Policji, którzy wcześniej kierowali Centrum Projektów Informatycznych MSWiA.

Jacek Dobrzyński, Rzecznik CBA/cba.gov.pl/

/cba.gov.pl/  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION