POWRÓT
     2011-11-30 00:00:00

Komunikat Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie.


W dniu 28 listopada 2011 roku Prokuratura Apelacyjna w Warszawie w sprawie prowadzonej przez Wydział V do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji skierowała do Sądu Okręgowego w Warszawie XVIII Wydziału Karnego akt oskarżenia przeciwko 39 osobom, w tym 31 osobom tymczasowo aresztowanym.

Osoby objęte aktem oskarżenia staną przed Sądem pod zarzutami uczestnictwa w zorganizowanych grupach przestępczych, w tym grupach o charakterze zbrojnym, wytwarzania znacznych ilości substancji psychotropowej w postaci amfetaminy, uczestnictwa w obrocie znacznymi ilościami środków odurzających i substancji psychotropowych w postaci heroiny, kokainy, LSD, amfetaminy, marihuany i tabletek ecstasy, a także wprowadzania do obrotu znacznych ilości prekursora służącego do wytwarzania narkotyków w postaci benzylometyloketonu (BMK).

Pośród oskarżonych znajduje się Edward S., Donald P. ps. PREZES i Ryszard L. ps. KORAL - trzech tzw. „chemików” powiązanych z warszawskimi grupami przestępczymi dla których wytwarzali amfetaminę.

Wszyscy trzej byli już uprzednio karani w związku z wytwarzaniem narkotyków.

Zarzuty przedstawione producentom narkotyków, ich pomocnikom i zleceniodawcom dotyczą 12 oskarżonych, którzy uczestniczyli w wytworzeniu i wprowadzeniu do obrotu łącznie około półtora tony amfetaminy.

Wytwarzanie tej substancji psychotropowej odbywało się miejscowościach Gassy i Celinów pod Konstancinem Jeziorną i Mińskiem Mazowieckim oraz w Warszawie.

Wśród oskarżonych znajdują się także członkowie zorganizowanej grupy przestępczej działającej od wielu lat na terenie Warszawy kierowanej przez Rafała S. pseudonim SZKATUŁA.

Zlecali oni m. in. świadkowi koronnemu w tej sprawie wytwarzanie amfetaminy dla grupy przestępczej tzw. „szkatułowych” .

Ten obciążył ich swoimi zeznaniami, a nadto doprowadził do ujawnienia i zlikwidowania laboratorium chemicznego w którym Bogdan B. ps. BODZIO, Donald. P ps. PREZES, Edward S. i ich pomocnicy wytwarzali amfetaminę.

Większość osób objętych aktem oskarżenia to wieloletni wspólnicy w obrocie narkotykami świadka koronnego Michała W. ps. BOJO, który w 2010 roku uzyskał status świadka koronnego.

Świadek koronny złożył obszerne zeznania ujawniając osoby z którymi przez około 10 lat popełniał przestępstwa wbrew ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii i in.

Zeznania te przyczyniły się do przedstawienia od maja 2010 roku do zakończenia śledztwa w dniu 28.11.2011 roku zarzutów łącznie 55 osobom.

Na ich podstawie zastosowano areszt wobec 46 osób podejrzanych o uczestnictwo w grupach przestępczych, wytwarzanie i obrót narkotykami oraz prekursorami do ich produkcji.

Przed wniesieniem do Sądu aktu oskarżenia wyłączono do odrębnych postępowań materiały przeciwko 13 osobom, w tym jednemu z leaderów grupy ps. SZKATUŁY Fesihowi S. ps. KURD.

W oparciu o wyłączono materiały dotychczas skierowano odrębne akty oskarżenia łącznie przeciwko 11 osobom.

Rzecznik Prasowy
Prokuratury Apelacyjnej
w Warszawie
wz Jacek Mularzuk/warszawa.pa.gov.pl/

/warszawa.pa.gov.pl/  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION