POWRÓT
     2012-10-24 00:00:00

Komunikat SEJMU!


W związku z informacjami, zamieszczonymi na portalu www.tvp.info w artykule pt. „KRRiT stanie przed Trybunałem Stanu?”, które mogą wprowadzać Czytelników w błąd, informuję że zgodnie z ustawą z dnia 27 marca 1982 r. o Trybunale Stanu Marszałek Sejmu nie może wszcząć postępowania o pociągnięcie do odpowiedzialności przed TS. Działania Marszałka Sejmu, w przypadku złożenia przez co najmniej 115 posłów wniosku o pociągnięcie do odpowiedzialności przed Trybunałem Stanu, określa art. 7 powyższej ustawy. Zgodnie z nim, prawidłowo złożony i zaopiniowany wniosek poselski Marszałek Sejmu kieruje do sejmowej Komisji Odpowiedzialności Konstytucyjnej.

Nieprawdą jest, że Komisja Odpowiedzialności Konstytucyjnej zwróciła się do Marszałek Sejmu z wnioskiem o wszczęcie postępowania. Komisja przekazała Marszałek Sejmu jedynie opinię w sprawie ustawowych warunków dotyczących wstępnego wniosku o pociągnięcie do odpowiedzialności konstytucyjnej członków Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Magdalena Krzymowska
Dyrektor Biura Prasowego Kancelarii Sejmu/sejm.gov.pl/

/sejm.gov.pl/  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION