POWRÓT
     2012-01-09 00:00:00

Komunikat Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.


W związku z licznymi informacjami podawanymi przez media dotyczących rzekomej „ inwigilacji” i „podsłuchiwania” dziennikarzy, Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Poznaniu oświadcza, że w sprawie Po. Śl. PZ 86 / 10 nie stosowano wobec nikogo procesowej instytucji kontroli i utrwalania rozmów telefonicznych. Doniesienia medialne prezentowane między innymi w „Wiadomościach” o rzekomych podsłuchach SĄ CAŁKOWICIE NIEPRAWDZIWE.

Nie doszło też w żadnym wypadku do inwigilowania dziennikarzy. Jeszcze raz należy podkreślić , że wypowiedzi udzielane mediom przez redaktorów Cezarego Gmyza i Macieja Dudę o rzekomej wiedzy prokuratorów prowadzących postępowanie przygotowawcze na temat numerów telefonicznych, których byli użytkownikami, SĄ BEZPODSTAWNE.
Dla prokuratora podstawowym rzetelnym i wiarygodnym dokumentem procesowym na podstawie którego można określić kto jest abonentem numeru telefonicznego jest informacja od operatora. Tylko ten dokument pozwala prokuratorowi na określenie z całkowitą pewnością kto jest abonentem numeru telefonicznego, wobec którego wydano postanowienie. Przekazywane informacje o tym, że prokurator mógł się domyślić do kogo należy numer telefoniczny i na tej podstawie dostosować tryb postępowania w sprawie karnej, świadczą o braku znajomości procedury prowadzenia śledztw, która obliguje prokuratora do posługiwania się prawidłowymi ustaleniami faktycznymi, a nie domniemaniami. Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Poznaniu oświadcza, że prokurator wydający postanowienie o żądaniu podania pełnych danych osobowych i załączeniu wykazu rozmów telefonicznych postępował w sposób prawidłowy, a jego działanie w żaden sposób nie stanowiło „inwigilacji ” dziennikarzy. Opinie ekspertów pojawiających się w komentarzach do powyższej kwestii oparte są jedynie na wybiórczo podanych okolicznościach, nie uwzględniających całokształtu sprawy.

Zastępca Wojskowego Prokuratora Okręgowego
w Poznaniu
płk Mikołaj Przybył/npw.gov.pl/

/npw.gov.pl/  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION