POWRÓT
     2016-04-26 00:00:00

Koncepcja obrony terytorialnej podpisana.


To szczególny dzień dla Sił Zbrojnych. Dziś następuje rozpoczęcie realizacji obrony terytorialnej – powiedział minister obrony narodowej Antoni Macierewicz po podpisaniu koncepcji obrony terytorialnej.

W poniedziałek w Liceum Ogólnokształcącym im. Waldemara Milewicza w Warszawie szef MON podpisał nowy dokument dotyczący funkcjonowania obrony terytorialnej.

Podczas spotkania z młodzieżą minister Antoni Macierewicz powiedział - Cieszę się, że odbywa się to tutaj w waszej obecności, dlatego że to właśnie organizacje proobronne i klasy mundurowe będą miały bardzo ważną rolę do odegrania w konstrukcji, działaniu i funkcjonowaniu obrony terytorialnej kraju. (…) Wraz z podpisaniem tej decyzji, także klasy mundurowe stają się czynnym członkiem i współtwórcą tej koncepcji.

Szef MON zwrócił uwagę, że nowoczesna armia wymaga takiego komponentu, jak obrona terytorialna i takiej decyzji wymaga też szczególna sytuacja kraju. Podczas wystąpienia minister Macierewicz podkreślił, że tworzenie tego systemu przyczyni się do przywrócenia miejsca dla patriotyzmu i wychowania wojskowego w życiu społecznym.

Minister podziękował wszystkim osobom zaangażowanym w powstanie norm prawnych, które regulują funkcjonowanie obrony terytorialnej. Szczególne słowa podziękowania skierował do dr. Grzegorza Kwaśniaka pełnomocnika MON ds. tworzenia Obrony Terytorialnej Kraju, dyrektora Biura ds. Proobronnych Waldemara Zubka oraz do Dowódcy Generalnego RSZ gen. broni Mirosława Różańskiego i Dowódcy Operacyjnego RSZ gen. broni Marka Tomaszyckiego.

/fot.redakcja//mon.gov.pl/  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION