POWRÓT
     2013-04-09 00:00:00

Kondolencje prezydenta po śmierci Margaret Thatcher.


Wasza Królewska Mość,

z głębokim smutkiem przyjąłem wiadomość o śmierci Margaret Thatcher, byłej premier Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Odeszła jedna z najwybitniejszych postaci wolnego świata XX wieku.

Margaret Thatcher zajmuje szczególne miejsce w dziejach Polski i w sercach Polaków. Pełna zdecydowania postawa premier Thatcher była dla nas inspiracją i źródłem wiary, że przedstawiciele wolnego świata wesprą naszą walkę o wolną i demokratyczną Polskę. W naszej wdzięcznej pamięci pozostanie również jej poparcie dla włączenia Polski w proces uregulowania kwestii zjednoczenia Niemiec i ostatecznego potwierdzenia granicy za Odrze i Nysie.

Spotkania Premier Thatcher z Lechem Wałęsą, kardynałem Józefem Glempem oraz oddanie hołdu pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców podczas wizyty w Polsce w listopadzie 1988 roku były niezwykle znaczącymi gestami, dającymi nadzieję na zwycięstwo wolności i demokratyczne jutro.

Odejście tej wybitnej postaci polityki to smutna wiadomość dla wszystkich, którzy wierzą we wspólnotę wartości demokratycznego Zachodu. To dzięki dokonaniom jej pokolenia możemy się dziś cieszyć Europą wolną i prawdziwie zjednoczoną. W imieniu Narodu Polskiego i własnym składam na ręce Waszej Królewskiej Mości wyrazy żalu i serdecznego współczucia z powodu tej wielkiej straty.

Z wyrazami najwyższego szacunku, Bronisław Komorowski Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

/Prezydent.pl/

ODWIEDŹ PROFILE: Bronisław Komorowski


 ZOBACZ PROFIL:
 

  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION