POWRÓT
     2013-04-05 00:00:00

Lekarz oskarżony o łapówki


Policjanci z Katowic zajmujący się zwalczaniem korupcji zakończyli kolejne śledztwo w sprawie lekarza medycyny pracy, który poświadczał nieprawdę w dokumentach stwierdzających zdolność do pracy i przeprowadzenie specjalistycznych badań. Akt oskarżenia obejmujący 210 zarzutów trafił już do prokuratury.

Po prawie rocznym śledztwie i przesłuchaniu kilkuset osób policjanci zajmujący się zwalczaniem korupcji ustalili 210 osób, którym lekarz za pieniądze wypisywał zaświadczenia potwierdzające zdolność do pracy. Klientami lekarza, który jest właścicielem prywatnego NZOZ-u były firmy z Katowic, które zatrudniając pracowników z całej Polski, oferowały im pracę na kontraktach w Niemczech i Czechach. Byli to zbrojarze, spawacze i dekarze. Za fałszywe zaświadczenie i badanie nieuczciwy lekarz brał od 30 do 50 złotych. W 210 przypadkach nigdy nie widział swojego pacjenta. Jego nieuczciwa praktyka trwała od 1997 roku. O korupcyjnych zapędach medyka informowaliśmy po raz pierwszy w 2012 roku. Wtedy do sądu trafił pierwszy akt oskarżenia w jego sprawie obejmujący 108 zarzutów poświadczenia nieprawdy.

(KWP w Katowicach / mj)

fot. redakcja

/policja.pl/  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION