POWRÓT
     2012-12-12 00:00:00

Lubliniec. Wybuch gazu w budynku jednorodzinnym.


Godz.11.32.Lubliniec, ul. Lisowicka.Wybuch gazu w budynku jednorodzinnym.

Do PSK w Lublińcu wpłynęło zgłoszenie od osoby postronnej o wybuchu, w zamieszkałym budynku gospodarczym. Konstrukcja budynku dwukondygnacyjnego podpiwniczonego była murowana z drewnianą konstrukcją dachu krytego papą, w wyniku którego jego część uległa zawaleniu. W chwili przybycia na miejsce zastępów PSP na miejsce zdarzenia przed budynkiem stał właściciel, który samodzielnie opuścił uszkodzony budynek. W wyniku przeprowadzonego rozpoznania ustalono, że podczas detonacji w obiekcie znajdowała się tylko jedna osoba - właściciel, który w kuchni próbował zapalić palnik na kuchence gazowej ,co spowodowało wybuch nagromadzonej mieszaniny gazu propanu-butanu z powietrzem. Kolejne działania polegały na zabezpieczeniu terenu działań ratowniczych, wyniesieniu na zewnątrz butli 11kg z mieszaniną propanu-butanu, wykonaniu pomiarów w celu stwierdzenia ewentualnie występującego stężenia gazu w pomieszczeniach, w tym w piwnicy, sprawdzeniu pomieszczeń, które nie zostały zniszczone wraz ze sprawdzeniem stanu ich konstrukcji, przeszukaniu gruzowiska po zawaleniu się konstrukcji obejmującej 2 pokoje - od strony północno-zachodniej budynku. Z przybyłym na miejsce zdarzenia Inspektorem Nadzoru Budowlanego ustalono i wykonano ostemplowanie naruszonego stropu pomieszczenia od strony północnej budynku. Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał decyzję o zakazie uzytkowania budynku.
Poszkodowany został zabrany przez rodzinę w celu zapewnienia lokum. Poszkodowany po przebadaniu przez lekarza i udzieleniu pomocy nie wymagał hospitalizacji.
W akcji ratowniczej brało udział 5 zastępów PSP,zespół pogotowia ratunkowego, energetycznego, Policja.Działania zakończono o godz.15.13.

/katowice.kwpsp.gov.pl/

  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION