POWRÓT
     2015-05-01 00:00:00

Majówka z Polską - Prezydent RP zaprasza do świętowania.


Prezydent RP Bronisław Komorowski zaprasza wszystkich Polaków do wspólnego i radosnego świętowania „Majówki z Polską” oraz do udziału w zaplanowanych na te dni wydarzeniach.


1 maja (piątek) – 11. rocznica wejścia Polski do Unii Europejskiej


Z tej okazji o godzinie 19.00 na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego odbędzie się koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych w Poznaniu. W programie znajdą się między innymi utwory muzyki popularnej. Wstęp wolny.

2 maja (sobota) – Święto Flagi oraz Dzień Polonii i Polaków za Granicą


W godzinach od 14.00 do 18.00 Pałac Prezydencki zostanie otwarty dla zwiedzających. Będzie można zobaczyć miejsca, w których Prezydent RP pracuje i przyjmuje gości m.in. Salę Kolumnową, Salę Obrazową, Salę Białą. W Sali Chorągwianej będzie można zobaczyć także reprint Konstytucji 3 Maja, a miłośnicy sztuki będą mogli obejrzeć Galerię Malarstwa Polskiego z kolekcji Muzeum Narodowego w Krakowie nawiązującą do historii naszego kraju od Tadeusza Kościuszki aż do czasów Solidarności - obrazy można będzie oglądać w reprezentacyjnych salach Pałacu. Przed budynkiem będzie stał odrestaurowany Cadillac 355D, sprowadzony do Polski w 1935 roku dla Marszałka Józefa Piłsudskiego.


Informacje dla zwiedzających:


Pałac Prezydencki będzie dostępny w sobotę 2 maja 2015 r. od godz. 14.00 do 18.00. Wejście będzie możliwe przez Biuro Przepustek, od strony pomnika Mickiewicza.
Prosimy o zabranie dokumentu tożsamości ze zdjęciem oraz o niewnoszenie niebezpiecznych przedmiotów, a także plecaków, dużych toreb, walizek.
Podczas zwiedzania będzie można robić pamiątkowe zdjęcia.
Pałac Prezydencki zostanie otwarty o godz. 14.00. Ostatnia osoba wejdzie o godz. 18.00.

3 maja (niedziela) – Narodowe Święto 3 Maja


O godzinie 9.30 w Bazylice Archikatedralnej św. Jana Chrzciciela zostanie odprawiona Msza święta w intencji Ojczyzny. O godzinie 12.00 na Placu Zamkowym odbędzie się uroczystość w 224. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.


Z okazji „ Majówki z Polską” Pałac Prezydencki rozbłyśnie okolicznościowymi iluminacjami, a na fasadzie Pałacu pojawią się wielkoformatowe biało-czerwone flagi. Pomniki na Trakcie Królewskim będą w tych dniach udekorowane kokardami narodowymi.


/fot.redakcja//Prezydent.pl/

ODWIEDŹ PROFILE: Bronisław Komorowski - Prezydent


 ZOBACZ PROFIL:
 

  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION