POWRÓT
     2015-04-30 00:00:00

Majówka z RCK.


Spektakl w wykonaniu zespołu muzyki dawnej, mocne rockowe uderzenie Oberschlesien oraz koncert muzyki klasycznej - tegoroczna majówka organizowana przez Raciborskie Centrum Kultury zapowiada się bardzo różnorodnie. Warto się wybrać.

Pierwszy dzień trzydniowej majówki organizuje Raciborskie Centrum Kultury wspólnie z Agencją "Zamek". O godz. 17.00 na Zamku Piastowskim w Raciborzu będzie można wziąć udział w warsztatach tańca renesansowego prowadzonych przez tancerzy Baletu Dworskiego Sotto le Stelle.

Natomiast o godz. 19.00 odbędzie się spektakl pt. „Farfurka Królowej Bony” w wykonaniu Zespołu Muzyki Dawnej Floripari z Zamku Królewskiego na Wawelu. Zespół wykonuje muzykę renesansu i baroku na instrumentach historycznych lub ich kopiach z uwzględnieniem dawnych technik wykonawczych.

- Wydarzenie doskonale wpisuje się właśnie w architekturę raciborskiego zamku - mówi Janina Wystub, dyrektor RCK.

Wstęp jest wolny.


2 maja to już zupełna zmiana klimatu. W amfiteatrze Domu Kultury "Strzecha" zagrają zespoły rockowe : Bad Ground (godz. 15.00), Popiół (godz. 16.00), Underground (godz. 17.00) i Oberschlesien (godz. 19.30) - zespół znany szerszej publiczności od kilku lat, kiedy to w 2012 roku dostał się do finału programu "must be the music" i zajął drugie miejsce..

Wstęp na koncerty jest wolny.


3 maja Raciborskie Centrum Kultury zaprasza na koncert muzyki klasycznej. O godz. 18.00 w sali widowiskowej RCK przy ul. Chopina 21 w ramach obchodów Święta Konstytucji 3 Maja wystąpi Gliwicka Orkiestra Kameralna pod dyrekcją Andrzeja Rosoła.

Orkiestra jest swoistym połączeniem wielu wybitnych i doświadczonych muzyków, którzy stworzyli niezwykle sprawny i dojrzały zespół, który w krótkim czasie osiągnął wysoki poziom artystyczny.

Koncert uświetnią także: Andrzej Olewiński - gitara klasyczna, Rafał Grząka - akordeon/bandoneon, Szymon Szymik - baryton oraz Dorota Zawadzka - słowo o muzyce.

W programie koncertu m.in. utwory Antonio Vivaldiego, Wojciecha Kilara, Romulda Twardowskiego i wiele innych.

Bilety w cenie 20 zł do nabycia w kasach RCK. Honorowane sa karty "Senior 60+" oraz "Rodzina+".


/raciborz.pl/

ODWIEDŹ PROFILE: Racibórz


 ZOBACZ PROFIL:
 

  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION