POWRÓT
     2013-05-05 00:00:00

Majówkowa prywatka na raciborskim rynku.


"O Jimmy Joe", "Dwudziestolatki", "O mnie się nie martw" - Wojciech Korda, Izabela Kapiasova , Agnieszka Babicz, Joachim Perlik i Dariusz Niebudek zabrali raciborzan drugiego dnia majówkowych koncertów w podróż w szalone lata 60-te!

Jeszcze dzień wcześniej raciborska publiczność bawiła się przy Projekt X, Kapeli Wujka Idziego oraz fenomenalnym Enej.

Niedzielne popołudnie rozpoczęło się koncertem Młodzieżowej Orkiestry Raciborskiego Centrum Kultury, teatrzykiem dla dzieci, występem zespołu tanecznego SKAZA działającego w RCK od dwóch lat. Instruktorem, choreografem i opiekunem zespołu składającego się z 16 grup jest Manuela Krzykała. 300 tancerzy od 3 do 50 roku życia szkoli się w różnych technikach tanecznych: tańcu klasycznym, jazzie, tańcu nowoczesnym, hip hopie, czy break dance.

Na scenie standardy muzyki rozrywkowej wyśpiewały dziewczyny z zespołu wokalnego Perspektywa działającego w RCK od 2007 roku pod opieką Alicji Ploch - Burdy.

Ale wieczór należał już do szalonych lat 60-tych. Takie niezapomniane przeboje jak "O Jimmy Joe", "Dwudziestolatki", "W siną dal", "O mnie się nie martw", "Nie zadzieraj nosa", "Goniąc kormorany", czy "Gdzie się podziały tamte prywatki" przypomniał Wojciech Korda – legenda polskiego rocka i trendów big-beatowych w polskiej muzyce minionego stulecia. Wokalista Niebiesko Czarnych.

Utwory m.in. Karin Stanek zaprezentowała Izabela Kapiasova, czeska aktorka teatralna młodego pokolenia. W Polsce znana głównie z serialu TVN „Przepis na życie”, w którym wciela się w rolę kucharki Aldony. Wokalistka zespołu Gang Olsena. - Jednym z powodów, dla którego weszłam w projekt "prywatka60.pl" jest fakt, że w latach 60-tych urodziła się moja mama, i to w raciborskim szpitalu, więc zawsze bardzo chętnie tutaj wracam i cieszę się, że premiera koncertu odbędzie się właśnie w Raciborzu - mówiła Izabela Kapiasova.

Repertuar m.in. Czesława Niemena i Piotra Gąssowskiego przypomniał Joachim Perlik. - To były świetne lata! Pamiętam w domu płyty z tamtego okresu, ale najwięcej numerów z lat 60-tych poznałem biorąc udział w programie "Jaka to melodia" - mówił artysta przed koncertem na raciborskim rynku.

W koncercie wziął udział także Dariusz Niebudek, jeden z najpopularniejszych na Śląsku aktorów, kabareciarz, wokalista , moderator. - To były piękne, romantyczne lata! To młodość moich rodziców, a ja trochę dziś wrócę do tamtych czasów nie tylko utworami. Na scenie wystąpię w garniturze ślubnym mojego taty! - zdradził aktor.

Agnieszka Babicz, co prawda urodzona w latach 70-tych, ale jak podkreśla na muzyce poprzedniego dziesięciolecia się wychowała. - Pierwszą piosenką, którą nauczyłam się grać na gitarze był utwór Maryli Rodowicz "Wsiąść do pociągu byle jakiego". Wracam do tych utworów jak do dzieciństwa - mówiła Agnieszka Babicz, znana raciborzanom m.in. z występów z repertuarem Agnieszki Osieckiej oraz Anny German.

fot. raciborek.pl

ZOBACZ ZDJĘCIA

/rck.com.pl/

  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION