POWRÓT
     2013-04-10 00:00:00

Małżeństwo zatrzymane w związku z zabójstwem trzech noworodków. Ciała chłopców odnaleziono w zamrażalniku.


Policjanci zatrzymali małżeństwo z Lubawy podejrzewane o zabójstwo trzech nowo narodzonych chłopców. Ciała noworodków funkcjonariusze odnaleźli w zamrażalniku w domu państwa D. sprawdzając informację o tym, że 41-latka mogła urodzić i sprzedać dziecko. Na miejscu zdarzenia pracował prokurator, policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza wspierana przez ekspertów z laboratorium kryminalistycznego z zakresu biologii i medycyny sądowej. Śledczy ustalają, kiedy kobieta urodziła dzieci, czy były one żywe i zdrowe oraz to dlaczego zmarły.

Dziś policjanci zatrzymali małżeństwo z Lubawy, w domu którego odnaleziono ciała trzech noworodków. Funkcjonariusze realizowali czynności sprawdzając informację o tym, że 41-letnia kobieta mogła urodzić i sprzedać dziecko. Podczas przeszukania mieszkania Lucyny D., w zamrażalniku, znaleziono ciała dzieci. Na miejscu pracowała policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza, prokurator, eksperci z Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Olsztynie, biegły z zakresu medycyny sądowej. Wykonano oględziny, zabezpieczono ślady, ustalano i przesłuchiwano świadków. Kobieta oraz jej mąż zostali zatrzymani. Policjanci wspólnie z prokuratorem ustalają, od kiedy dzieci nie żyją. Wstępnie do zabójstw mogło dojść na przestrzeni pięciu lat.

Ciała noworodków zostały zabezpieczone do dalszych badań, które mają wykazać, czy urodziły się one żywe i zdrowe oraz co było przyczyną ich śmierci.

Za zabójstwo grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

(KWP w Olsztynie / mj)

fot. redakcja

/policja.pl/  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION