POWRÓT
     2018-02-04 00:00:00

Minister Henryk Kowalczyk ws. zmian w Prawie łowieckim.


W dyskusji o nowym Prawie Łowieckim trzeba wziąć pod uwagę racje zarówno rolników, ekologów jak i myśliwych. Podkreślam, że jesteśmy otwarci na opinie i argumenty różnych środowisk. Zależy nam, aby wszystkie zainteresowane strony mogły się wypowiedzieć” – podkreślił minister Henryk Kowalczyk podsumowując spotkanie ws. nowelizacji Prawa łowieckiego.

Minister Henryk Kowalczyk wysłuchał dziś postulatów środowiska myśliwych dotyczących zmian w Prawie łowieckim.

„Prace nad kształtem nowego Prawa Łowieckiego budzą emocje. Istnieje tu wiele różnych, często sprzecznych interesów. Najważniejsze jest znalezienie kompromisu, dlatego musimy prowadzić otwartą dyskusję i wysłuchać argumentów różnych stron” – podkreślił minister Kowalczyk.

„Dzisiejsze spotkanie to dobry sygnał do dalszej pracy nad wprowadzeniem zmian w Prawie Łowieckim” – dodał.

Dotychczasowe rozmowy o Prawie Łowieckim

19 stycznia 2018 r. w Ministerstwie Środowiska odbyło się spotkanie konsultacyjne na temat zmian w Prawie łowieckim(link otwiera się w nowym oknie). W rozmowach udział wzięli: minister środowiska Henryk Kowalczyk, wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi Rafał Romanowski, a także przedstawiciele organizacji ekologicznych, rolników, leśników i myśliwych.

Ich efektem były przygotowane przez Ministerstwo Środowiska rekomendacje do nowelizowanej obecnie ustawy Prawo łowieckie(link otwiera się w nowym oknie).

https://www.mos.gov.pl/aktualnosci/szczegoly/news/rekomendacje-do-prawa-lowieckiego/

/fot.arch.redakcji//mos.gov.pl/  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION