POWRÓT
     2017-12-05 00:00:00

Minister Mariusz Błaszczak z wizytą u rannego antyterrorysty.


Szef MSWiA odwiedził w poniedziałek jednego z policyjnych antyterrorystów, który został ranny podczas strzelaniny w Wiszni Małej. Minister spotkał się także z funkcjonariuszami, którzy brali udział w tej akcji.

– Obaj policjanci, którzy przebywają jeszcze w szpitalu czują się dobrze i chcą jak najszybciej wrócić do służby – powiedział minister na konferencji prasowej w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu.

Ranny funkcjonariusz czuje się dobrze. Minister Błaszczak podziękował mu za postawę służby i życzył szybkiego powrotu do zdrowia. Wcześniej rozmawiał też telefonicznie z drugim z rannych policjantów, który przebywa w szpitalu w Poznaniu. Upewnił się, że obaj funkcjonariusze otrzymali jak najlepszą opiekę i wsparcie.

Tragiczne zdarzenie miało miejsce około północy z soboty na niedzielę w Wiszni Małej w województwie dolnośląskim. Policja otrzymała zgłoszenie o włamaniu do bankomatu.

Podczas próby zatrzymania, jeden z bandytów ostrzelał policjantów z broni maszynowej w wyniku wymiany ognia śmierć poniósł jeden funkcjonariusz, a trzech kolejnych zostało rannych. Zginął również przestępca, który strzelał do funkcjonariuszy, a jego wspólnik został aresztowany.

– Postawa policjantów w nocy z soboty na niedzielę była wzorowa. Nie ma pobłażania dla bandytów – podkreślił minister. Stwierdził też, że Policja musi być silna i stanowcza wobec bezwzględnych przestępców. Aby sprostać tym wyzwaniom, policjanci potrzebują nowoczesnego sprzętu i wyposażenia. Otrzymują je dzięki Programowi Modernizacji Służb mundurowych, w ramach którego do 2020 r. służby otrzymają ponad 9,2 mld złotych.

Życiu hospitalizowanych policjantów nie zagraża niebezpieczeństwo. Najlżej ranny funkcjonariusz opuścił już szpital. Rodzina zmarłego została objęta wsparciem psychologicznym. Otrzyma też pomoc finansową.

Szef MSWiA odwiedził również Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu, gdzie spotkał się z funkcjonariuszami Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji, którzy brali udział w tragicznej akcji. Zapewnił ich między innymi, że rodzina ich tragicznie zmarłego kolegi zostanie otoczona opieką. Oddział zajmuje się zwalczaniem terroryzmu i zatrzymywaniem szczególnie niebezpiecznych przestępców.

/fot.arch.redakcji//mswia.gov.pl/  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION