POWRÓT
     2011-09-06 00:00:00

Minister Sławomir Nowak spotkał się z opozycjonistami z Tunezji i Egiptu.


Podczas śniadania, którym Minister Sławomir Nowak w imieniu Prezydenta RP podejmował liderów opozycji demokratycznej z Tunezji i Egiptu rozmawiano m.in. o polskiej drodze do demokracji, okresie przemian 89/90 roku, ówczesnej pozycji Polski na arenie międzynarodowej i relacjach z sąsiadami.

Goście, który przybyli do Warszawy pytali o rolę ustrojową Prezydenta RP, polski system wyborczy oraz o polskie stanowisko wobec demokratycznych przemian zachodzących w ich krajach. Minister Nowak pozdrowił uczestników w imieniu Prezydenta Rp oraz zaprosił do ponownych wizyt w Polsce.

Wizyta studyjna liderów opozycji demokratycznej z Tunezji i Egiptu została zorganizowana przez Europejskie Centrum Solidarności wspólnie z Instytutem Lecha Wałęsy, Ministerstwem Spraw Zagranicznych RP oraz Miastem Gdańsk .

W dniach 5-10 września 2011 goście poznają, jak funkcjonuje system polityczny w demokratycznym państwie, które pokojową rewolucję ma za sobą. Przedstawiciele arabskich ruchów demokratycznych wezmą udział w odbywającej się w Gdańsku międzynarodowej konferencji na temat polskiej i europejskiej demokracji w XXI wieku połączonej z refleksją na temat arabskiej drogi do wolności, nad którą patronat sprawuje Marszałek Senatu RP Bogdan Borusewicz i Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek. Projekt realizujemy pod hasłem „Głęboko czujemy wspólnotę naszych losów”. Jest to cytat z Posłania I Zjazdu Delegatów NSZZ Solidarność do ludzi pracy Europy Wschodniej z 8 września 1981 roku./Prezydent.pl/

ODWIEDŹ PROFILE: Bronisław Komorowski

/Prezydent.pl/


 ZOBACZ PROFIL:
 

  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION