POWRÓT
     2017-04-20 00:00:00

Minister Szczerski spotkał się z amerykańskimi kongresmenami.


O bezpieczeństwie, polityce europejskiej oraz sytuacji na Ukrainie rozmawiał Szef Gabinetu Prezydenta RP Krzysztof Szczerski z delegacją amerykańskich kongresmenów z Komisji Spraw Zagranicznych i Komisji Obrony Izby Reprezentantów. Delegacji przewodniczył Paul Cook.

Podczas spotkania, które odbyło się w środę w Pałacu Prezydenckim, minister Szczerski podziękował za zaangażowanie wojskowe USA w Polsce. Podkreślił jednocześnie, że powinno mieć ono długoterminowy charakter. Minister zaznaczył, że strategiczne więzi łączące Polskę i USA stanowią jeden z filarów systemu bezpieczeństwa w naszym regionie.

Minister przedstawił również kongresmenom koncepcję współpracy państw Trójmorza.

Wypowiadając się w imieniu Prezydenta RP, Krzysztof Szczerski wyraził zadowolenie z terminowego wdrażania decyzji szczytu NATO w Warszawie.

Z kolei kongresmeni chwalili Polskę za solidarne włączanie się w działania Sojuszu Północnoatlantyckiego na różnych kierunkach zagrożeń oraz utrzymywanie stabilnych, prawnie zagwarantowanych wydatków obronnych na poziomie 2 proc. PKB.


/fot.redakcja//Prezydent.pl/

ODWIEDŹ PROFILE: Prezydent


 ZOBACZ PROFIL:
 

  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION