POWRÓT
     2015-08-20 00:00:00

Nielegalne programy za 2 miliony złotych.


Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, przy współpracy z firmą zajmującą się ochroną praw własności, zabezpieczyli w jednej z katowickich firm nielegalne programy komputerowe. Firma, najprawdopodobniej w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, wykorzystywała w swojej działalności gospodarczej nielegalnie zdobyte specjalistyczne programy technologiczne. Wartość „pirackiego” oprogramowania oszacowano wstępnie na 2 mln. zł.

Śledczy z katowickiej komendy wpadli na trop jednej z miejscowych firm, która w prowadzonej działalności projektowej miała wykorzystywać nielegalne programy komputerowe. Podejrzenia potwierdziły się, kiedy policjanci przeszukali siedzibę przedsiębiorstwa. W trakcie działań zabezpieczyli 4 komputery i 21 twardych dysków z nielegalnymi kopiami programów specjalistycznych m.in. wspierających projekty architektoniczne i inżynieryjne w systemach dostawy mediów, drogowych, kolejowych, sieci łączności, w górnictwie i innych działach gospodarki. Wartość „pirackich” programów oszacowano wstępnie na prawie 2 mln. zł. Za nielegalne użytkowanie oprogramowania i osiągane z tego tytułu korzyści majątkowych, sprawcom grozi pięcioletni pobyt w więzieniu.
Ocena: 5/5 (2)
Tweetnij
/policja.pl/

/policja.pl/  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION