POWRÓT
     2012-04-28 00:00:00

Niemieckie korzyści z polityki spójności – minister Elżbieta Bieńkowska z wizytą w Berlinie.


Berlin to kolejny przystanek na trasie europejskich wizyt kierownictwa MRR, promujących politykę spójności. Niemcy są krajem, w którym realizacja tej polityki w Polsce, Czechach, Słowacji i na Węgrzech przynosi największe korzyści.

W czwartek, 26 kwietnia 2012 r. minister Elżbieta Bieńkowska odwiedziła Niemcy, gdzie wzięła udział w spotkaniu z rzecznikami ds. polityki europejskiej poszczególnych frakcji w Bundestagu, będącymi członkami Komisji ds. UE. Następnie minister wygłosiła wystąpienie w przedstawicielstwie Komisji Europejskiej w Berlinie dla szerokiego grona odbiorców (administracja niemiecka, posłowie Bundestagu, think-tanki, grupy zorganizowanego społeczeństwa obywatelskiego, związki branżowe, korpus dyplomatyczny, środowisko akademickie etc). Minister spotkała się również z Philippem Roslerem, Ministrem Gospodarki i Technologii.

Podczas spotkań zaprezentowała wyniki polskich badań, z których wynika, że każde euro netto zainwestowane przez Niemcy w realizację polityki spójności w państwach Grupy Wyszehradzkiej przynosi temu krajowi 1 euro i 25 centów w postaci dodatkowego eksportu. Jego łączna wartość w okresie 2004-2015 szacowana jest na ok. 31,5 mld euro.

/fot. redakcja/

/mrr.gov.pl/  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION